Přejít na obsah

ODS: ČSSD ničí soukromé vlastnictví

zpět
13.12.2005

Výkonná rada ODS se včera pustila do sociální demokracie, kterou obvinila, že přebírá "komunistickou ideologii znárodňování, vyvlastňování a likvidování soukromého vlastnictví"...

Na včerejší tiskové konferenci z usnesení citoval první místopředseda Petr Nečas. ODS tak mimo jiné reagovala na výroky premiéra Jiřího Paroubka, který v souvislosti se záměrem automobilky Hyundai nevyloučil vyvlastnění pozemků v Nošovicích.

„Výkonná rada ODS považuje speciální vyvlastňovací zákony, prosazující vyvlastnění majetku kvůli vzniku průmyslových zón, za nepřijatelné,“ uvedl dále Nečas.

Občanským demokratům podle jeho slov vadí „princip jednomu soukromníkovi beru, druhému soukromníkovi dávám“. Podle ODS je vyvlastnění možné pouze v mimořádných případech veřejného zájmu, za který považuje důležité infrastrukturní stavby.

Občanští demokraté vydali také prohlášení, podle něhož chce sociální demokracie společně s komunisty zrušit mnoho desítek nemocnic.

„Tento záměr vyplývající ze zákona o neziskových nemocnicích považujeme za vážné ohrožení pacientů, dostupnosti a kvality zdravotní péče,“ tvrdí ODS, podle níž záměr zároveň znamená ztrátu tisíců pracovních míst.

Stínový ministr zdravotnictví senátor Tomáš Julínek řekl, že zatímco v roce 1948 dávali komunisté za vyvlastněné nemocnice náhrady, nyní se nic takového neplánuje.

O vytvoření sítě neziskových nemocnic budou poslanci na návrh ministra zdravotnictví Davida Ratha jednat dnes.

ODS se dále usnesla, že podporuje snahu Asociace krajů „zabránit omezení zdravotní péče v regionech“. „Znárodňovací ,dekrety` ČSSD považujeme za protiústavní,“ řekl Julínek.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: ODS: ČSSD ničí soukromé vlastnictví

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné