ODS nesouhlasí s úplným zákazem kouření v restauracích

Miroslava Němcová: Policie mě požádala o vydání Davida Ratha kvůli zakázkám na vybavení tří nemocnic.

Vedení ODS nesouhlasí s návrhem ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) na úplný zákaz kouření v restauracích. S usnesením výkonné rady největší vládní strany novináře seznámila místopředsedkyně občanských demokratů Miroslava Němcová. Heger nedávno připustil, že jeho snaha zamezit kouření v restauracích narazí.

Výkonná rada doporučuje svým zástupcům ve vládě a v Parlamentu, aby pro takové omezení vlastnických práv soukromých subjektů nehlasovali, uvedla šéfka Sněmovny Němcová.

„Když ten zákon neprojde, tak prostě neprojde. Když projdou jen jeho tři čtvrtiny, i tak to bude pokrok,“ uvedl Heger v nedělních Otázkách Václava Moravce. Podle něj by se mohlo od příštího roku kouřit jen na restauračních předzahrádkách. Zakázán by měl být také prodej tabáku i alkoholu v automatech a pojízdných prodejnách.

Norma by, jak Heger doplnil, měla také zakázat výrobcům, aby do cigaret přidávaly vitamíny. Norma by měla rovněž zavést pokutu až jeden milion korun za prodej alkoholu či cigaret lidem mladším 18 let, za prodej dětem do 15 let pak dva miliony korun. Vláda má o ministrově návrhu jednat v dubnu.

Ohodnoťte tento článek!