Přejít na obsah

ODS přirovnala soc. dem. k vraku oranžové sanitky

zpět
19.3.2010
ods
zvětšitodsZdroj: www.ods.cz

ods | Zdroj: www.ods.cz

 

ODS včera vyrukovala s protiakcí ke kampani ČSSD s modrými ambulancemi a nechala u Sněmovny přistavit obstarožní vrak oranžové sanitky Škoda 1203 s nápisem: David Rath. Nemyslíš, zaplatíš mnohem víc.

Obě strany se navíc začaly obviňovat, kdo může za finanční situaci v krajském zdravotnictví. Tento typ ambulance si také „zahrál“ v televizním seriálu Sanitka z 80. let. Jeho úvodní píseň si ČSSD vybrala jako ústřední hit předvolebních mítinků. Středočeský hejtman a stínový ministr zdravotnictví za ČSSD David Rath v reakci uvedl, že oranžová sanitka naopak ukazuje, jak by lékařská péče vypadala, kdyby ji i nadále tuneloval náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr, předseda ODS Mirek Topolánek či lobbista Marek Dalík.

Spor o milióny

Právě Šnajdr s místopředsedou ODS Petrem Bendlem a některými odvolanými řediteli krajských záchranek včera vyvolali další slovní přestřelku s ČSSD. Obvinili totiž hejtmany, že výrazně zkracují dotace záchranným službám. Podle Šnajdra v Rathově Středočeském kraji chybí 43 miliónů, v Libereckém 33 miliónů. Oba politici ve středních Čechách kandidují do Sněmovny. Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD) to označil za lež. Podle něj se peníze na záchranky v krajích nesnižují, jmenoval příklady, kdy došlo v krajích k navýšení. Třeba v Jihočeském kraji dostaly loni podle Haška 243 miliónů, letos 244 miliónů. Šéf hejtmanů také tvrdí, že zatímco v roce 2008 kladně hospodařilo třicet krajských nemocnic, loni to z celkového počtu 62 bylo už čtyřicet. Došlo podle něj ke zlepšení v řádu 350 miliónů korun. Šnajdra obvinil, že jeho aktivity směřují k diskriminaci krajského zdravotnictví a protežovány jsou státní fakultní nemocnice.


Komentovat článek: ODS přirovnala soc. dem. k vraku oranžové…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ODS přirovnala soc. dem. k vraku oranžové…

Komentáře

dalších 11 komentářů
challenger Hmm  | 20. 03. 2010 18:44

pánové, mám pocit, že řada z Vás je zde připravena volit socany. Nedělejte to. Je fakt, že socani se na orální úrovni chovají k doktorům lépe než modří fašisté (přinejmenším si odpustí fašistické kydy typu automechanik a kadeřnice), na druhou stranu jejich vize nám přinese ještě větší pauperizaci.

Apech a jeden fórek na závěr:  | 19. 03. 2010 17:52

http://domaci.ihned.cz/c1-41502380-klaus-vetoval-zakon-o-krajskem-referendu-byl-podle-nej-protlacen-silou :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Paleczech No právě  | 19. 03. 2010 17:11

u nás se nevolí někdo, ale proti někomu. A v té době vypadala ČSSD ještě poměrně důvěryhodně. Leč uběhlo trochu vody a jsme jinde. Co si můžete myslet o politikovi,který nemá žádný pevný názor, jediné co chce je vyhrát volby a podle veřejného mínění mění své názory a politický kurs ze dne na den?! Takového chcete jako premiéra?! Na a takového taky budete mít, je to Jirka Paroubek! Že jsou ODS modrozmrdi, s tím plně souhlasím. Jenže ČSSD není žádná záchrana. Už jen to, že tam stále sedí Gross. A šlo by jmenovat dále. Strana, která se nedokáže vypořádat s někým jako je Gross, nemůže mít moji podporu. U mě rozhodují činy, nikoliv slova. A tak by se měli rozhodovat všichni lidé, kterým jde o blaho naší malé zemičky.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné