Přejít na obsah

Odvolací senát bude řešit případ úmrtí těhotné ženy

zpět
30.3.2015
spravedlnost, soud, zákony, justice
zvětšitspravedlnost, soud, zákony, justiceZdroj: Shutterstock

spravedlnost, soud, zákony, justice | Zdroj: Shutterstock

 

Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě se v pondělí bude zabývat případem Ivanky Barochové, která jako sestra dala těhotné ženě v Orlové omylem vypít jedovatou dezinfekci místo glukózy. Nastávající maminka zemřela. V lednu havířovský soud ženu poslal za usmrcení z nedbalosti na rok do vězení.

Žena u soudu uvedla, že své chyby lituje. Zdravotní sestře hrozil podmíněný trest až šestiletý pobyt ve vězení. Soudkyně nakonec udělila trest při spodní hranici trestní sazby. To, že je nepodmíněný, zdůvodnila tím, že sestra závažným způsobem porušila své povinnosti. Podle rozsudku měla zkontrolovat, jaký lék a s jakým účinkem pacientce podává.

Těhotná žena přišla do orlovské diabetologické ambulance na vyšetření loni 18. června. Místo neškodné glukózy ale vypila takzvaný Chlumského roztok, který se používá například pro dezinfekci lékařských nástrojů a na léčbu kožních obtíží. Personál na záměnu později přišel a kontaktoval policii. Hlídka mladou ženu našla v jejím bytě už v bezvědomí. Přivolaní záchranáři jí už nemohli pomoci.


Komentovat článek: Odvolací senát bude řešit případ úmrtí těhotné…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné