Přejít na obsah

Odvolání je řešení, tvrdí Gazdík

zpět
28.3.2011
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.gruntledemployees.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.gruntledemployees.com

 

Kdyby byl samovládcem dozorčí rady, dny Antonína Karáska v ředitelském křesle Uherskohradištské nemocnice by byly sečteny. Střídání stráží je totiž podle Petra Gazdíka, poslance a "jen" člena dozorčí rady, možným řešením vyhrocené situace. Že by lékaři s ředitelem skončili v přátelském objetí, nevěří.

„Jejich vzájemné vztahy jsou v troskách. Už si opravdu nedovedu představit, že se naladí na společnou notu a za vším udělají tlustou čáru,“ tvrdí Gazdík.

A proč si to myslíte? Zázraky se někdy přece dějí, obzvlášť ve zdravotnictví…

Když pan ředitel ustoupil při „znovupřijetí“ protestujících lékařů, kteří se zapojili do kampaně Děkujeme, odcházíme, kterou jsem také považoval za obyčejné vydírání, jeho krok mě mile překvapil. Nepočítal jsem, že mu ego dovolí udělat krok zpět. Jenže teď to lékařům vrací, snaží se je vyštípat z nemocnice. A s tím rovněž nemohu souhlasit.

Kdo přinutil ředitele stáhnout výpovědi?

Hrozba odvolání, které by navrhla dozorčí rada, kdyby lékaře nevzal zpátky. Měli jsme dostatek hlasů, byl pod velkým tlakem.

Jenže situace v nemocnici se neuklidnila. Spíš naopak, graduje…

Bohužel. Už je to v rovině kdo s koho. A ředitel je zjevně připravený jít i přes mrtvoly.

Dozorčí rada jej přesto ještě nepotopila…

Povinnosti v parlamentu mi nedovolily opustit Prahu, ale přes internet jsem hlasoval pro odvolání pana ředitele. Prozatimní verdikt je podle mě jen prodlužováním agónie v Uherskohradišťské nemocnici.

Odvolání ředitele je tedy podle vás řešením?

Ano. Karásek je skvělý manažer, ale nesmí sklouznout za etické a morální hranice. Už se uchyluje k metodám, na které řídící pracovník nemůže ani pomyslet. Uznávám, že nemocnice dosahuje dobrých ekonomických výsledků, ale za jakou cenu? Není možné, aby pacienta operoval lékař, který je ve službě 60 hodin a není erudovaný. Prohlášení lékařů hovoří za vše.

Lékaři jsou však terčem i psychického nátlaku…

Vím, několika primářům už měl dokonce ředitel předat báseň Trest od Viktora Dyka. Když si ji přečtete, je to hodně podivné. To vám přijde normální? A pak se ani nedivím, že lékaři mají i pochybnosti o duševním zdraví ředitele. Jeví prý známky psychické poruchy. Ale nejsem lékař, neumím to posoudit.


Klíčová slova

Autoři

Dobrý den s kurýrem

Související články

28.3. Karásek zůstává. Ještě tři týdny? Karásek zůstává. Ještě tři týdny?
0 příspěvků
24.1. Lékaři odejdou? Vyškolíme nové Lékaři odejdou? Vyškolíme nové
1 příspěvků
13.12. Nemocnice tají dluhy pacientů Nemocnice tají dluhy pacientů
1 příspěvků
6.12. Všichni doktoři z ARO chtějí odejít Všichni doktoři z ARO chtějí odejít
4 příspěvků
29.11. Podepíšeš? Přestaneš operovat Podepíšeš? Přestaneš operovat
6 příspěvků

Komentovat článek: Odvolání je řešení, tvrdí Gazdík

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Odvolání je řešení, tvrdí Gazdík

Komentáře

dalších 5 komentářů
Karel Demuth Divné  | 28. 03. 2011 18:47

"Nemocnice dosahuje dobrých ekonomických výsledků...". Nevím, co to znamená a kdo to tvrdí. Podle VZ z posledních dvou let je v provozní ztrátě (-3 a -6 milionu), ale ve výsledkovce se objevují nějaké "ostatní fin. výnosy" po 15,5 milionech. Dotace prý žádné.. Tak nevím, jak si vylepšuje Karásek hospodaření nějakými 15 mega každý rok a kde se ty prachy berou. Bez nich je to černá díra. Žádné "dobré ekonomické výsledky".

MT Divné  | 28. 03. 2011 18:00

Lékaři jsou vyděrači a ředitel jeví známky psychické poruchy. Nemocnice dosahuje dobrých ekonomických výsledků - ale za jakou cenu, ptá se Gazdík . Lékař je v práci 60 hodin . Takže pan poslanec aspoň může přemýšlet nad tím , jak to v tom zdravotnictví vlastně funguje. Uherské Hradiště mu může sloužit jako modelový příklad. Ale nepochybuji o tom, že se opět nepoučí, novým ředitelem bude nějaký politický trafikant s "vynikajícími menežerskými schopnostmi" případně " krizový menežer" a takové ty keci....

MUDr Jiří Klian Fakt dobrý den  | 28. 03. 2011 15:54

Raději " ...Maybe there's a God above And all I ever learned from love Was how to shoot at someone who outdrew you. And it's not a cry you can hear at night it's not somebody who's seen the light it's a cold and it's a broken Hallelujah"

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné