Olejár: Zubaři, soukromá sféra vás neuživí

Velké procento z 6500 českých zubařů zvažuje, že vypoví smlouvy zdravotním pojišťovnám a bude veškeré poplatky za své služby vybírat od pacientů přímo v ordinaci. Prezident Svazu pacientů České republiky Luboš Olejár jim vzkazuje…

Severní Čechy – : Odchod do soukromého sektoru bude váš konec!

Proč chtějí zubaři vystoupit ze systému veřejného zdravotnictví?

Tomu sám vůbec nerozumím. Mají zakázky, dostatek pacientů i platby od pojišťoven, tak na co si stěžují?

Chápu to jako jistou formu zviditelnění se, výkřik, aby obyvatelé Česka svrhli současnou vládu.Chovají se jako mafie, která chce vzít společnost do vlastních rukou.

Budete se v této záležitosti nějak angažovat?

Píšeme dopis ministryni Emmerové a požadujeme od ní sdělení, jaká bude reakce ministerstva v případě, že stomatologové svůj záměr zrealizují. Chceme znát konkrétní kroky, protože garance státu na dostupnost lékařské péče vyplývá ze zákona.

Co nastane, pokud stomatologové smlouvy s pojišťovnami skutečně rozvážou?

Soukromá sféra je neuživí. Nedomnívám se, že by odešlo více než 10 procent zubních lékařů, protože by to byl jejich konec.

Reakce by byla zřejmě taková, že by se zřizovaly ambulance se zubařskou péčí, ve kterých by pracovali smluvní lékaři obcí či krajů. A ti by soukromý sektor položili.

Máte už na přímé platby ohlasy od pacientů?

Jistě, strhla se s nimi lavina. Pacienti si samozřejmě přejí, aby za prostředky veřejného zdravotního pojištění měli dostupnou veškerou zdravotní péči včetně stomatologie.

Ústecký kraj

REAKCE ČTENÁŘŮ Zdraví.Euro.cz:

Uživatel: MUDr. Martin Sedláček:

Naštěstí lékaři berou pana Olejára jako folklor, i když trpělivost pomalu přetéká. Pokud by tomu totiž tak nebylo, pak takovéto sdělení by nutně muselo být dalším argumentem a podnětem k okamžitému přechodu na pokladenský systém.

Ohodnoťte tento článek!