Olomouc pod deštníky, Zlín s Baťou

Titulní obrázek

Pod deštníky se museli schovávat lidé, kteří zavítali na prvomájové oslavy v Olomouci. Uspořádali je v centru města sociální demokraté a komunisté, kde jim byly konkurencí vrcholící Ekologické dny organizované radnicí. Obě strany oslavy využily mj. k prezentaci svých lídrů do krajských voleb a ke kritice některých kroků vlády. Pod palbou byly zejména americký radar, placení poplatků ve zdravotnictví a privatizace fakultních nemocnic…

„První máj je den, kdy se všichni těší, ale zároveň je i příležitostí setkat se s lidmi, potenciálními voliči a pohovořit s nimi o aktuálních tématech, která hýbou společností. A například zdravotnictví je jedním z nich. Proto nemohlo na našich oslavách chybět. Vždyť třeba poplatky rozhodně neměly být zavedeny. Nechceme je,“ řekl Právu ve čtvrtek lídr sociálních demokratů do krajských voleb Martin Tesařík.

Stovkami bílých a červených balónků rozkvetly na 1. máje ulice a náměstí ve Zlíně. Od rána je rozdávala děvčata v tričkách Nadace Tomáše Bati v zahradě u Baťovy vily ve Zlíně. „Je to deset let, co jsme navázali na tradice a pořádáme oslavy na tomto místě. Získaly si mimořádnou oblibu,“ uvedl ředitel Nadace T. Bati Pavel Velev. Na prostranství kolem vily se během dopoledne vystřídaly tisíce lidí, rodičů s dětmi, ale i pamětníků Baťovy éry. „Mám radost, když se tady mohu potkat s mladými i staršími lidmi,“ pozdravil účastníky prvomájových oslav ve Zlíně Tomáš Baťa junior.

Petr Marek, Jiří Růžička, Právo

Olomouc pod deštníky, Zlín s Baťou
Ohodnoťte tento článek!