Olomoucký kraj chce investovat do úprav přerovské nemocnice

Olomoucké hejtmanství chce letos a příští rok investovat téměř 100 milionů korun do modernizace přerovské nemocnice. Peníze hodlá vynaložit na úpravy pavilonů interních a operačních oborů.

Většinu nákladů by mohla uhradit dotace evropského Regionálního operačního programu Střední Morava, o kterou kraj požádá. ČTK to řekl hejtman Martin Tesařík (ČSSD).

Plánovaná modernizace lůžkového oddělení pavilonu interních oborů si vyžádá podle něj více než 38 milionů korun. Její součástí by mělo být mimo jiné vybudování nové jídelny a bezbariérových sociálních zařízení pro dvě desítky pacientů.

„Na oddělení dále vznikne recepce s vyšetřovnou a pracovnou pro ošetřujícího lékaře. Nezapomínáme ani na sestry, pro něž plánujeme vybudovat pracovnu. Kromě těchto úprav bychom rádi vyměnili i elektrorozvody, vytápění a vnitřní kanalizaci,“ uvedl Tesařík.

Druhý projekt, úprava pavilonu operačních oborů, by měl stát téměř 59 milionů korun. „Zde bychom chtěli vybudovat sociální zařízení u pokojů pro pacienty a také u pokojů lékařů. Projekt počítá i s novou recepcí u sesteren. V neposlední řadě chceme celý objekt oddělení zateplit,“ uvedl hejtman.

Pokud kraj uspěje se žádostí o dotaci, která může dosáhnout až 75 procent nákladů akce, pavilon interních oborů opraví do konce letošního roku. Ukončení úprav pavilonu operačních oborů má naplánované na rok 2013. Zbylou částku, kterou hejtmanství na projekt potřebuje, by kraj uhradil z úvěru od Evropské investiční banky.

Olomoucký kraj je vlastníkem přerovské nemocnice. Zdravotnické zařízení dlouhodobě pronajímá společnosti Středomoravská nemocniční.

Ohodnoťte tento článek!