Přejít na obsah

Olomoucký kraj zaplatí za pacienty v lékárnách přes půl mil. Kč

zpět
20.4.2009

Peníze lidem poskytne na základě darovacích smluv. Dalších asi šest milionů už hejtmanství stály poplatky pacientů samotných nemocnic v Přerově, Prostějově a Šternberku, které má od kraje pronajaté Středomoravská nemocniční...

Více než půl milionu korun zaplatí Olomoucký kraj za regulační poplatky pacientů, kteří navštívili v únoru lékárny krajských nemocnic v Přerově a Prostějově. Peníze lidem poskytne na základě darovacích smluv.

Dalších asi šest milionů už hejtmanství stály poplatky pacientů samotných nemocnic v Přerově, Prostějově a Šternberku, které má od kraje pronajaté Středomoravská nemocniční patřící do holdingu Agel. ČTK to řekl náměstek hejtmana Michael Fischer (ČSSD).

Olomoucké hejtmanství platí poplatky za pacienty od února. „Výstupy z darovacích smluv dostáváme od nemocnic v elektronické podobě. Už nyní proto máme k dispozici čísla za únor i březen, v únoru šlo o 2,5 milionu a v březnu o 3,5 milionu korun. Podklady z lékáren dostáváme v písemné podobě, zpracování je proto pomalejší. V jejich případě jde za únor o částku přes půl milionu korun,“ uvedl Fisher.

Při sestavování rozpočtu na letošní rok si nová politická reprezentace vzešlá z podzimních voleb vyčlenila na úhradu regulačních poplatků za pacienty 50 milionů korun. „Už nyní ale víme, že tuto částku určitě nevyčerpáme. Rada proto rozhodla, že částku sníží v rámci úsporných opatření o 13 milionů korun,“ řekl náměstek hejtmana.

Všechny tři krajské nemocnice ošetří ročně 45.000 pacientů. Na jejich ambulance přijde za rok 480.000 pacientů. Středomoravská nemocniční má zdravotnická zařízení pronajatá na 20 let.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Olomoucký kraj zaplatí za pacienty v lékárnách…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Olomoucký kraj zaplatí za pacienty v lékárnách…

Komentáře

dalších 7 komentářů
jik Re:Re:Re:Re:To, co mne štve...  | 21. 04. 2009 09:42

Kdo chce, ten pochopí příměr v podobě ustáleného rčení, kdo nechce nebo nemůže pochopit, požaduje po lékárnících, aby opravdu spásali trávu či v zimě seno, jinak neuvěří v nezákonnost počínání krajských zdravotnických zařízení, jež jim nařídili rudí hejtmani s hitlerkem v čele...

Re:Re:Re:Re:Re:To, co mne štve...  | 20. 04. 2009 17:06

Neboj, na podzim se naši spoluobčané nechají vyhecovat k volbě socanů a odeesáků a budeme mít smrtonosnou velkou koalici a Rath bude naším ministrem a pak teprve uvidíš, zač je toho loket!

Re:Re:Re:Re:To, co mne štve...  | 20. 04. 2009 16:33

nejde o pasení se. Od zač. roku meziroční pokles obratu o částku odpovídající nákladům na jednoho VŠ zaměstnance. Reakce na to bude v horizontu týdnů až málo měsíců - jednoduše řečeno propouštění. Říct tohle mámě od dětí nebo lékárnici před důchodem není nic příjemného, nehledě k tomu, že provozně to přináší velké potíže a dotkne se to pacientů - zkrácení otevírací doby na 8 hodin, polední pauza, čekání a fronta, dopady na kvalitu práce. Nebo bude lékárna bez laborantky nebo sanitárky. Jak se to projeví, je evidentní. Nevím, jestli se vám zdá normální, že provoz lékárny majitel dotuje - je ve ztrátě - což je nyní realita. Z výše uvedného vyplývá, že není v podstatě koho propouštět. Problémy jsou velmi závažné, nikdy nebylo hůř, snad jen za Ratha na ministerstvu.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné