Olomoucký kraj zaplatí za pacienty v lékárnách přes půl mil. Kč

Titulní obrázek

Peníze lidem poskytne na základě darovacích smluv. Dalších asi šest milionů už hejtmanství stály poplatky pacientů samotných nemocnic v Přerově, Prostějově a Šternberku, které má od kraje pronajaté Středomoravská nemocniční…

Více než půl milionu korun zaplatí Olomoucký kraj za regulační poplatky pacientů, kteří navštívili v únoru lékárny krajských nemocnic v Přerově a Prostějově. Peníze lidem poskytne na základě darovacích smluv.

Dalších asi šest milionů už hejtmanství stály poplatky pacientů samotných nemocnic v Přerově, Prostějově a Šternberku, které má od kraje pronajaté Středomoravská nemocniční patřící do holdingu Agel. ČTK to řekl náměstek hejtmana Michael Fischer (ČSSD).

Olomoucké hejtmanství platí poplatky za pacienty od února. „Výstupy z darovacích smluv dostáváme od nemocnic v elektronické podobě. Už nyní proto máme k dispozici čísla za únor i březen, v únoru šlo o 2,5 milionu a v březnu o 3,5 milionu korun. Podklady z lékáren dostáváme v písemné podobě, zpracování je proto pomalejší. V jejich případě jde za únor o částku přes půl milionu korun,“ uvedl Fisher.

Při sestavování rozpočtu na letošní rok si nová politická reprezentace vzešlá z podzimních voleb vyčlenila na úhradu regulačních poplatků za pacienty 50 milionů korun. „Už nyní ale víme, že tuto částku určitě nevyčerpáme. Rada proto rozhodla, že částku sníží v rámci úsporných opatření o 13 milionů korun,“ řekl náměstek hejtmana.

Všechny tři krajské nemocnice ošetří ročně 45.000 pacientů. Na jejich ambulance přijde za rok 480.000 pacientů. Středomoravská nemocniční má zdravotnická zařízení pronajatá na 20 let.

ČTK

Olomoucký kraj zaplatí za pacienty v lékárnách přes půl mil. Kč
Ohodnoťte tento článek!