Olomoucký soud otevřel případ podvodů s recepty za 11,5 mil.Kč

Před olomouckým krajským soudem dnes stanul praktický lékař Vladimír Líčeník a lékárník Luděk Konvička obžalovaní z rozsáhlých podvodů s fiktivními recepty ve Valašském Meziříčí.

Podle obžaloby přitom zneužili osobní údaje pacientů, ke kterým se léky a zdravotní pomůcky nikdy nedostaly. Škoda podle žalobce dosáhla 11,5 milionu korun.Před soudem se zodpovídá také revizní lékař Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra Martin Piperka, který jim prý pomáhal uniknout trestnímu stíhání. Soud se případem bude zabývat až do pátku.

Podle žalobce Karla Studeného se podvodů muži dopouštěli od roku 2006 do roku 2012. Líčeník podle něj vystavoval recepty na pacienty ze své evidence bez jejich vědomí, část z nich přitom už jeho pacienty ani nebyla. Lékařské předpisy na léky a zdravotnický materiál předával lékárníkovi Konvičkovi, který je předkládal k úhradě zdravotním pojišťovnám. Ty poté provedly úhradu léků a zdravotnického materiálu na bankovní účet lékárníka.

Státní zástupce Studený škodu vyčíslil nejméně na 11,45 milionu korun. Léky a zdravotnický materiál nikdy pacientům předány nebyly, dodal žalobce. Líčeník a Konvička jsou obžalovaní z podvodu, revizní lékař Piperka je obžalovaný z nadržování. Líčeník u soudu uvedl, že se ničeho protiprávního nedopustil, léky prý předepisoval pouze pacientům podle jejich zdravotního stavu.

Ohodnoťte tento článek!