Olomoucký soud se začne zabývat podvodem Nemocnice Na Homolce

Titulní obrázek

Olomoucký krajský soud se dnes začne zabývat kauzou mnohamilionového podvodu týkajícího se pražské Nemocnice Na Homolce. Sedm let starý případ se týká zhotovení kardiochirurgického laserového systému. Kvůli neuskutečněné zakázce přišla nemocnice o 18 milionů korun. Před soudem stane čtveřice mužů včetně bývalého ředitele nemocnice Oldřicha Šubrta či lobbisty Františka Vybírala, kteří jsou podle obžaloby do podvodu zapleteni…

Případem by se měl soud zabývat také v úterý.

Zástupci Nemocnice Na Homolce si podle obžaloby objednali zhotovení systému od soukromé společnosti ROKOS a spol. se sídlem v Přerově. Její jednatel si nechal částku 18 milionů korun od nemocnice proplatit, přístroj však nemocnice nikdy nezískala.

Před soudem stane kromě bývalého šéfa nemocnice a lobbisty Vybírala také zástupce přerovské společnosti Miroslav Kristek a Petr Gremlica. Obžalovaní se budou zodpovídat z podvodu či z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Podle žalobce se navíc tři z nich dopustili i korupčního jednání, podezřelí jsou proto z podplácení či z přijímání úplatku.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!