Přejít na obsah

Onkologičtí pacienti z Chomutovska budou muset jezdit do Ústí

zpět
2.11.2010
lékařka, pacientka, ordinace, praktik
zvětšitlékařka, pacientka, ordinace, praktikZdroj: www.mandylamb.com

lékařka, pacientka, ordinace, praktik | Zdroj: www.mandylamb.com

 

Stovky pacientů, kteří postupují léčbu na onkologickém oddělení nemocnice v Chomutově, se budou muset po Novém roce jezdit léčit do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Všeobecná zdravotní pojišťovna chce totiž zastavit proplácení této léčby, protože chomutovské pracoviště v minulosti vypadlo ze sítě komplexních onkologických center.

Ředitel Krajské zdravotní, pod kterou patří nemocnice v Chomutově, Ústí nad Labem a tři další, Eduard Reichelt včera řekl, že ústecké onkologické pracoviště bude zřejmě zahlceno.

Paradoxně je chomutovská onkologie mnohem modernější a novější než ta v Ústí nad Labem. Krajská zdravotní podle předsedy představenstva Petra Bendy ale plánuje na jaro 2012 zahájit v Ústí nad Labem stavbu nového komplexního onkologického centra.

Benda míní, že krajská pobočka VZP s Krajskou zdravotní řádně nespolupracuje a už avizuje také zpožďování některých dalších plateb.

Podle poslance ČSSD za Ústecký kraj Jiřího Paroubka se ukazuje, že celý resort zdravotnictví míří do problémů, v příštím roce mu bude chybět asi 10 miliard korun. Paroubek kvůli současné praxi VZP plánuje interpelovat ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09).

Krajská zdravotní má problémy i s úhradami některých operací. Pojišťovna nechce například proplácet operace aortální chlopně novou metodou zavedením náhrady stehenní tepnou, i když tradiční operace na otevřeném srdci jsou náročnější a riskantnější.

Krajská zdravotní skončila hospodaření za první tři čtvrtletí roku ziskem zhruba 66 miliónů korun.


Autoři

Aleš Pelikán, Právo

Komentovat článek: Onkologičtí pacienti z Chomutovska budou muset…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné