Přejít na obsah

Onkologové mají pro pacienty dobrou zprávu, léčba je na úrovni EU

zpět
13.2.2009

Česká onkologická společnost zveřejní dnes dobrou zprávu pro lidi s rakovinou - loni poprvé všichni onkologičtí pacienti v Česku, kteří přišli k lékaři, měli stejně kvalitní léčbu jako nemocní ve starých zemích EU. Pro letošní rok je smluvně zajištěn obdobný objem péče a je domluveno, že se o penězích znovu bude jednat v pololetí, pokud by kvůli hospodářské krizi chyběly...

Ročně v Česku onemocní rakovinou 64.000 lidí, onkologové se starají o 350.000 nemocných. Na dnešní tiskové konferenci budou informovat o výsledcích nákladné léčby v centrech. Dalším tématem budou závěry auditů, které provedlo loni ministerstvo zdravotnictví. Z 18 center je jich nyní 13. Do center budou proudit evropské dotace na to nejlepší vybavení a špičkovou léčbu. Ostatní centra se neruší, onkologická péče tam zůstává.

S odebráním přídomku „komplexní“ centra většinou nesouhlasila a snažila se ministerské rozhodnutí zvrátit. Podařilo se to jen zlínskému centru.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Onkologové mají pro pacienty dobrou zprávu,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Onkologové mají pro pacienty dobrou zprávu,…

Komentáře

dalších 7 komentářů
Sydney Hall Re:Re:Což lze chápat jako,  | 14. 02. 2009 19:50

M.T - bravo! Hřebík na hlavičku!

Malý Kdyby, pane kolego byla i nemocniční léčba na úrovni EU  | 14. 02. 2009 19:15

U nás v Německu je na oddělení 7 sester ve dne a 3-4 v noci, 3 lékaři ve dne, 1 lékař v noci. Na stejné oddělení jsou v ČR 2 sestry ve dne, jedna v noci, 2 lékaři ve dne, 0,5 lékaře v noci.

ritokuk svata pravda  | 14. 02. 2009 09:31

ja budu urcite na preventivni kolono a sigmoskopie chodit. Ale v Cesku prevence prakticky neexistuje, nevydelava ty body. Snad jedine vakcinace, ale uz chteli zrusit i tuberu myslim.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné