Opavská nemocnice prochází krizí

Titulní obrázek

Během loňského roku opustilo Slezskou nemocnici třiadvacet kvalifikovaných lékařů a během letošního prvního pololetí se podle dosavadních signálů k podobnému rozhodnutí chystá tři až pět dalších. „K nejpostiženějším oddělením patří v tomto směru gynekologicko – porodnické oddělení, ARO, infekční oddělení, neurologie a kožní i patologické oddělení,“ řekl poslanec Václav Klučka…

Opavskou nemocnici opustila řada vysoce erudovaných lékařů a další jsou připraveni odejít. Jedněmi z možných důvodů jsou lepší podmínky a vyšší platové ohodnocení v jiné nemocnici.

Během loňského roku opustilo Slezskou nemocnici třiadvacet kvalifikovaných lékařů a během letošního prvního pololetí se podle dosavadních signálů k podobnému rozhodnutí chystá tři až pět dalších.

„K nejpostiženějším oddělením patří v tomto směru gynekologicko – porodnické oddělení, ARO, infekční oddělení, neurologie a kožní i patologické oddělení. Situace je skutečně velmi vážná a další odchody zdravotníků mohou přinést nemocnici i pacientům značné potíže,“ konstatuje poslanec Václav Klučka (ČSSD), který se současnými problémy nemocnice podle svých slov zabýval nejenom z hlediska personální situace.

Klučka tvrdí, že si v dubnu dohodl schůzku s ředitelem nemocnice Tomášem Stejskalem.

„Ředitel však k mému úžasu tuto schůzku jen den před ní náhle odvolal bez udání důvodu nebo nabídnutí jiného termínu. Návštěvy poslanců bývají v nemocnici asi vítány jen při otevírání nových pavilonů,“ míní Klučka.

V případě pronájmu dialýzy soukromému subjektu upozorňuje, že takový pronájem může být začátkem její privatizace. Opavská dialýza přináší nemocnici ročně přes deset milionů korun a v současné době potřebuje na rekonstrukci zhruba čtyřicet milionů. K současné situaci na neurologii a kožním oddělení se vyjádřil také ředitel Stejskal, který zmínil, že primář neurologie David Doležil odchází ze své pozice k

31. květnu. „Centrum pro diagnostiku a terapii bolesti hlavy bude zachováno v rámci zkráceného pracovního úvazku doktora Doležila. V této chvíli se připravují pracovní smlouvy s novými neurology,“ uvedl Stejskal. Potvrdil také ukončení pracovního poměru lékařky Veroniky Pallové z kožního oddělení. „Personální zajištění tohoto primariátu je v současné době v řešení,“ dodal ředitel na závěr.

Regionální deník

Opavská nemocnice prochází krizí
Ohodnoťte tento článek!