Přejít na obsah

Opavská nemocnice prochází krizí

zpět
6.5.2008

Během loňského roku opustilo Slezskou nemocnici třiadvacet kvalifikovaných lékařů a během letošního prvního pololetí se podle dosavadních signálů k podobnému rozhodnutí chystá tři až pět dalších. "K nejpostiženějším oddělením patří v tomto směru gynekologicko - porodnické oddělení, ARO, infekční oddělení, neurologie a kožní i patologické oddělení," řekl poslanec Václav Klučka...

Opavskou nemocnici opustila řada vysoce erudovaných lékařů a další jsou připraveni odejít. Jedněmi z možných důvodů jsou lepší podmínky a vyšší platové ohodnocení v jiné nemocnici.

Během loňského roku opustilo Slezskou nemocnici třiadvacet kvalifikovaných lékařů a během letošního prvního pololetí se podle dosavadních signálů k podobnému rozhodnutí chystá tři až pět dalších.

„K nejpostiženějším oddělením patří v tomto směru gynekologicko - porodnické oddělení, ARO, infekční oddělení, neurologie a kožní i patologické oddělení. Situace je skutečně velmi vážná a další odchody zdravotníků mohou přinést nemocnici i pacientům značné potíže,“ konstatuje poslanec Václav Klučka (ČSSD), který se současnými problémy nemocnice podle svých slov zabýval nejenom z hlediska personální situace.

Klučka tvrdí, že si v dubnu dohodl schůzku s ředitelem nemocnice Tomášem Stejskalem.

„Ředitel však k mému úžasu tuto schůzku jen den před ní náhle odvolal bez udání důvodu nebo nabídnutí jiného termínu. Návštěvy poslanců bývají v nemocnici asi vítány jen při otevírání nových pavilonů,“ míní Klučka.

V případě pronájmu dialýzy soukromému subjektu upozorňuje, že takový pronájem může být začátkem její privatizace. Opavská dialýza přináší nemocnici ročně přes deset milionů korun a v současné době potřebuje na rekonstrukci zhruba čtyřicet milionů. K současné situaci na neurologii a kožním oddělení se vyjádřil také ředitel Stejskal, který zmínil, že primář neurologie David Doležil odchází ze své pozice k

31. květnu. „Centrum pro diagnostiku a terapii bolesti hlavy bude zachováno v rámci zkráceného pracovního úvazku doktora Doležila. V této chvíli se připravují pracovní smlouvy s novými neurology,“ uvedl Stejskal. Potvrdil také ukončení pracovního poměru lékařky Veroniky Pallové z kožního oddělení. „Personální zajištění tohoto primariátu je v současné době v řešení,“ dodal ředitel na závěr.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Opavská nemocnice prochází krizí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Opavská nemocnice prochází krizí

Komentáře

dalších 5 komentářů
Lenert Kdo chce škodit nemocnici ?  | 7. 05. 2008 08:46

Všichni, kteří zde pouštějí svou jedovatou slinu na prosperující nemocnici a hlavně na některá oddělení, která jsou vzorem všem ostatním, se dopouštějí sprostoty jež nemá obdoby. Čest jejich památce. Dostanou kulku.

Pepa Dostál Podle papalášů...  | 7. 05. 2008 08:43

Z Krajského ústavu národního zdraví je vše v nejlepším pořádku a v Opavě se vůbec nic neděje. No, je vidět, že ouředníci jsou zcela nekompetentní a už dávno měli vyhodit toho Stejskala. Taky se divím, jak je možné, že už asi 15 let nebylo v Opavě vypsáno jediné výběrové řízení na primáře oddělení. Tím se vrství nežádoucí osobní vazby, které dávají nemocnici pořádně zabrat.

Re:Jak to ?  | 7. 05. 2008 08:02

ten kamarád z Ostravy tam k 31,5, končí- píší to výše. Jinak ne od 10 k 5, ale k -5.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné