Přejít na obsah

Opozice: Nervozitu v nemocnicích zvyšují platy i přetěžování

zpět
31.3.2016
lékař, deprese, únava
zvětšitlékař, deprese, únavaZdroj: Shutterstock

lékař, deprese, únava | Zdroj: Shutterstock

 

Nervozita v nemocnicích se výrazně zvyšuje, jednou z příčin jsou i platy, řekl ČTK bývalý ministr zdravotnictví a poslanec Leoš Heger (TOP 09) v reakci na varování České lékařské komory (ČLK), že bez rychlého růstu platů zdravotníci v nemocnicích nezůstanou. Podle člena sněmovního zdravotního výboru Bohuslava Svobody (ODS) může být zvyšování platů atraktivní, ale není tím hlavním.

Lékaři odcházejí také kvůli pracovním podmínkám, stresu a přetěžování, řekl ČTK.

Podle poslankyně Soni Markové (KSČM) je situace vážná zejména v regionálních nemocnicích, kde musejí některá oddělení kvůli nedostatku personálu omezovat provoz. Jedním z řešení je růst platů, řekla ČTK.

Nemocnice aktuálně hledají za pomoci inzerátů kolem 1000 lékařů. Kdyby měly dodržovat zákoník práce a povolené přesčasy, musely by jich podle prezidenta ČLK Milana Kubka hledat až 3000. ČLK vyzvala vládu k přijetí krizového plánu na záchranu českého zdravotnictví. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slíbil, že se bude zdravotnictvím zabývat.

„Nervozita v nemocnicích se výrazně zvyšuje. Něco má na svědomí současné ministerstvo a zrušení regulačních poplatků, které ubralo zhruba čtyři miliardy korun. Ty by se teď hodily na růst platů,“ řekl Heger. Podle něj jsou i objektivní příčiny napětí jako nákladnější technologie a problémy s dodržováním povolených přesčasů.

ČLK, odbory, nemocnice i ministerstvo se shodly na plánu zvýšit do tří let mzdy o 30 procent, vláda na to má zajistit peníze. Heger podotkl, že součet nárůstu z let hospodářské krize 2011 až 2013 dává 20 procent. „Jestliže teď není vláda schopná pokračovat v tom, aby se memorandum podepsané s odbory naplnilo stoprocentně, tak to je velké selhání,“ řekl.

Pro splnění memoranda by nárůst měl být ještě o 15 až 20 procent. Heger ale soudí, že i když vláda platy zvýší méně, odliv lékařů větší nebude. Ne každý má povahu na to jít pracovat do ciziny. V odchodech lékařů vidí i výhodu, zkušenosti získané v cizině využijí po návratu pro české pacienty.

Také Svoboda soudí, že odchodů lékařů do zahraničí zásadně nepřibude. „Problém je spíše v tom, že odcházejí atestovaní lékaři z nemocnic do privátu a v nemocnici zůstávají na malý úvazek nebo služby,“ řekl. Lepší výdělek většina hledá v privátu, kde je práce klidnější. V nemocnicích, zejména v chirurgických oborech, je velký stres. „Služby v nemocnici sice vždy budou, ale přetížení a stres lze omezit tím, že bude víc lékařů. Služeb pak nebudou mít tolik, nebo mohou být služby na smlouvu,“ řekl.

Podle Markové je nedostatek personálu v nemocnicích špatnou zprávou pro pacienty. Řešení vidí v růstu finančního ohodnocení lékařského i nelékařského personálu, ve zlepšení podmínek vzdělávání lékařů i nelékařů a v racionalizaci poskytování zdravotní péče. Skutečná řešení se podle ní ale léta odkládala. „Problémy se řešily polovičatě nebo za pravicových vlád se dokonce zmenšovaly prostředky pro zdravotnictví, což bylo smrtící,“ shrnula.


Komentovat článek: Opozice: Nervozitu v nemocnicích zvyšují platy…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Opozice: Nervozitu v nemocnicích zvyšují platy…

Komentáře

další 2 komentáře
J doc. Heger  | 31. 03. 2016 18:12

„Jestliže teď není vláda schopná pokračovat v tom, aby se memorandum podepsané s odbory naplnilo stoprocentně, tak to je velké selhání,“ řekl. Tak nevím, jestli pan docent žertuje nebo je to "vytržené s kontextu". Ale to memorandum nikdy skutečně naplnit nechtěl. Odchody tato zvýšení navíc nezastaví. Souhlasím s ním, že odchody mají pozitivní stránku, povedou ke kultivaci veřejného (nemocničního) prostředí, jehož špatný stav je hlavním důchodem netraktvivity povolání a odchodů. Jen škoda, že jako ředitel FN vždy říkal, že pokud lékaři nesouhlasí s vedením svého pracoviště jediným řešením je odejít. Šikana, arogance, nekompetence a ignorance od lékařských "elit" pak hodně lékařů opravdu vypudila. Jak jiný přístup v zahraničí, svobodnější a více respektující odbornost. Nutno však přiznat, že tento problém v ČR celkem obecný, hulvátství na pracovišti neřešené manažery.

Vk Už je pozdě na vše  | 31. 03. 2016 14:15

Lékaři i nelékaři chybí, budou odcházet, pokud jim to rodinná situace dovolí a nikdo se do těchto povolání nebude hrnout. Čím méně lékařů a sester tím větší počet služeb, větší psych. zátěž, větší nervozita, větší nechuť k práci, která původně bavila a nabíjela. Zdravotníci odcházejí nejen do zahraničí ale i do jiných profesí, kde se za normální pracovní dobu vydělají více (a bez stresů, bez přesčasů a služeb často i neplacených, bez nesmyslné administrativy). Za extrémně zodpovědnou práci mají základní platy nižší než stejně vzdělaní v jiných oborech a ještě se po nich vozí vedení (často neschopné),media a medii nabuzení pacienti .I kdyby se základní platy zvedly na dvojnásobek, chybějící personální díru mohou nahradit noví nejdříve za 6-10 let. TAK SI NA TO PŮJČTE OD ČÍŇANŮ !!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné