Opravený pavilon ušetří ročně statisíce korun za energie

Statisíce korun ročně hlavně za teplo ušetří jihlavská nemocnice díky dokončené opravě pavilonu dlouhodobě nemocných. Součástí několik měsíců trvající rekonstrukce bylo mimo jiné zateplení budovy a výměna oken. Hospitalizovaní pacienti budou mít také větší komfort.

ČTK to sdělila mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Budova, která je v provozu od roku 1988, už nevyhovovala technickým požadavkům na tepelnou pohodu a měla vysoké náklady na provoz. Je v ní umístěno také oddělení paliativní péče, rehabilitační oddělení a hemodialýza. Rekonstrukce začala letos v létě. Během několika týdnů dělníci vyměnili okna a dveře, opravili střechu a balkony a zateplili plášť budovy. „Díky zateplení by se měly ušetřit statisíce korun ročně na energiích,“ uvedla mluvčí.

Oprava pavilonu stála 19,5 milionu korun. Většinu nákladů uhradila evropská dotace, přispěl Kraj Vysočina i stát. Nemocnice plánuje na příští rok rekonstrukci diagnostického pavilonu, jedná se také o opravě vnitřní části interního pavilonu.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!