ORLING počítá s překročením plánovaných tržeb

šipka, růst, nárůst, vzestup

Rodinná firma ORLING z Ústí nad Orlicí podle plánu v roce 2016 dodá na trh přibližně 130 tun přírodních kolagenních doplňků stravy pro komplexní výživu a regeneraci kloubního systému lidí a zvířat. Představuje to 420 tisíc různých balení výrobků.

TISKOVÁ ZPRÁVA

V porovnání s loňskými výsledky ORLING letos plánuje 4,5procentní meziroční navýšení obratu na 75 milionů korun. Zhruba z poloviny se na celkových tržbách společnosti podílí export. Dlouhodobý růst výkonů firmy pokračuje i letos a podílejí se na něm tuzemské i zahraniční prodeje.

„Za prvních osm měsíců jsme utržili téměř 49 milionů korun, což je meziroční nárůst o 13 procent. Z toho více než 8procentní navýšení jsme od ledna do konce srpna zaznamenali na českém trhu,“ informuje spolumajitelka a jednatelka společnosti ing. Kateřina Marie Dušková. Podle ní je to dobrý základ k překročení letošního plánovaného obratu, protože čtvrté čtvrtletí bývá v oboru tradičně nejsilnější. Hlavní důvody zvyšování prodejů především na tuzemském trhu vidí jednatelka společnosti ORLING z Ústí nad Orlicí v tom, že si lidé k udržení současného aktivního života potřebují udržet pohyblivost. Stále více si uvědomují, že jim k tomu pomáhá i kvalitní kloubní výživa. Lidé se navíc učí vybírat kolagenní doplňky stravy s účinností ověřenou klinickými studiemi a s doporučeními odborných lékařských společností.

Malá rodinná firma ORLING Ústí nad Orlicí s pouhými 35 zaměstnanci patří k největším světovým výrobcům kombinovaných kolagenních přípravků pro komplexní výživu a regeneraci kloubního systému lidí a zvířat. V současnosti z přírodních surovin nejvyšší potravinářské a farmaceutické kvality ročně zpracuje 80 tun kolagenního hydrolyzátu. Ve formě různých doplňků stravy ORLING zajišťuje produkci nejkomplexnějších a nejefektivnějších kolagenních arthronutraceutik přinášejících úlevu lidem i zvířatům trpícím potížemi pohybového aparátu.

Významnými tuzemskými odběrateli přípravků pro humánní i veterinární užití jsou ViaPharma, Phoenix lékárenský velkoobchod, Pharmos, Alliance Healthcare, Henry Schein nebo Vivantis. Kolagenní doplňky stravy ORLING vyváží do Srbska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Kypru, Polska, Slovenska, Bulharska, Ruska, Litvy a Lotyšska, ale také třeba do Vietnamu.

V srpnu ORLING jako první výrobce v oboru uvedl na trh kolagenní arthronutraceutikum pro komplexní výživu kostí a kloubního systému u dětí v období růstu a zátěže. Význam přípravku spočívá v tom, že dětskému organismu spolu s kolagenními peptidy dodává komplex vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek. Ty jsou nutné pro správný vývoj kostry, avšak v dnes běžných potravinách, v ovoci a zelenině už v dostatečném množství ani zdaleka obsaženy nejsou. Vývoj prvního kolagenního arthronutraceutia pro děti od tří do čtrnácti let trval asi 10 roků a vyžádal si náklady ve výši 5 milionů korun. Odborníci z Ústí nad Orlicí při tom vycházeli z požadavků a poznatků dětských lékařů, sportovních lékařů a ortopedů.

ORLING počítá s překročením plánovaných tržeb
Ohodnoťte tento článek!