Přejít na obsah

Orlovští zastupitelé bojují o nemocnici

zpět
14.3.2011
dokumenty, dotazník, jednání
zvětšitdokumenty, dotazník, jednáníZdroj: www.canpackromania.ro

dokumenty, dotazník, jednání | Zdroj: www.canpackromania.ro

 

Hrozba radikálního omezení provozu orlovské nemocnice sjednotila tamní zastupitele. Členové hnutí Volím Orlovou navrhli svolání mimořádného jednání městského zastupitelstva, kde by se jednalo o "záchraně" nemocnice a zajištění fungování lékařské péče ve městě.

Zastupitelé se sejdou 21. března. „Je však otázkou, o čem budeme diskutovat, protože jednání o osudu nemocnice probíhají úplně na jiných místech. Tady nám žádné petice nepomohou,“ tvrdí orlovský místostarosta Radislav Mojžíšek.

Zřizovatelem nemocnice je totiž kraj a jeho zastupitelé mají příští středu jednat o vzniku holdingu zastřešujícím všechny krajské nemocnice.

O osudu orlovské nemocnice se ale ještě jednat nebude.

Vedení Orlové je v kontaktu s krajskými politiky. „S náměstkem hejtmana Konečným jsme se shodli na tom, že tuto záležitost je třeba podrobně projednat s vedením nemocnice, které by při konečném rozhodování, co a jak bude, mělo mít důležité slovo,“ řekl Mojžíšek.

Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Karel Konečný už před týdnem Deníku řekl, že kraj nebude při restrukturalizaci nemocnice v Karviné- Ráji, jejíž součástí je orlovské zařízení, podléhat ekonomickým tlakům a bude se snažit zachovat co nejširší rozsah akutní péče pro obyvatele Orlové.

Orlovští zastupitelé z hnutí Volím Orlovou dokonce sepsali petici, v níž požadují zachování standardní zdravotní péče v orlovské nemocnici „Nechceme za základní péčí spojenou s nutností hospitalizace jezdit do okolních měst,“ stojí v textu petice.

Místostarosta Radislav Mojžíšek je optimistou. „Snad to nezakřiknu, když řeknu, že máme politickou podporu v této věci. Po několika jednáních jsme s krajem ´na stejné vlně´.

Návrhy firmy RGM Medical jsme prodiskutovali a shodli se, že například navrhované stěhování ortopedie z Orlové do Havířova je naprostý nesmysl a zřizovatel na ní trvat nebude,“ řekl Mojžíšek.


Klíčová slova

Autoři

Tomáš Januszek, Regionální deník

Komentovat článek: Orlovští zastupitelé bojují o nemocnici

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Orlovští zastupitelé bojují o nemocnici

Komentáře

další 2 komentáře
Corwin Zbytná zařízení?  | 14. 03. 2011 15:36

Ono těch zbytných zařízení by se našlo - například jedna ze tří velkých nemocnic v Ostravě, nebo jedna ze tří nemocnic v okresech Karviná či Frýdek-Místek ... jenže ony se lépe ruší malé nemocnice, kde vliv radnice není tak velký jako třeba v Ostravě - přitom o kvalitě péče a úrovni medicíny v Městské nemocnici by se dalo s úspěchem pochybovat :)

dr.umík nikdo se ničeho nevzdá  | 14. 03. 2011 11:36

Je to stejné jako v r.1997, napřed všichní reforma ano, ale jakmile se to dotkne vlastního zařízení, pak už to přestává být správné rozhodnutí. Ostatním ano, ale nám ne, to je typicky české řešení. To bychom se ale nedostali nikam a takové nemocniceš budou kumulovat ztrátu. Nakonec nebude pro nikoho nic.Totéž je Bílovec, Vítkov... naprosto zbytná zařízení, pochopitelně ne pro jednotlivá města.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné