Ortoped z Teplic žádal podle policie nejméně dva úplatky

Teplický ortoped Radek Bartoš, obviněný z braní úplatků, podle policie vydělával na bolesti pacientů více, než se původně zdálo. V březnu jej usvědčila skrytá kamera, policie má nyní poznatky, že nevzal úplatek poprvé, píše dnešní severočeská příloha DNES…

Ústí nad Labem –

V případu z března převzal lékař úplatek 20.000 korun od ženy, které slíbil, že urychlí operaci jejího kyčelního kloubu. Běžně by nemocná čekala až tři roky. Bartoš nabízel čekání jen několik týdnů.

Policii se nyní přihlásil další pacient. Mluvčí protikorupční jednotky Alena Vokráčková uvedla, že je to stejný případ, lékař opět nabízel urychlení operace kyčelního kloubu.

Po muži z Ústecka chtěl podle police Bartoš loni v září 25.000 korun. Vyšetřovatel proto rozšířil lékařovi obvinění. Vokráčková nevyloučila, že další podobné případy může policie ještě objevit.

Vedení ústecké nemocnice, kde lékař 12 let operuje a kde chtěl urychlené zákroky provádět, odmítá, že by doktor mohl pořadí lidí čekajících na operaci změnit.

List připomíná, že lékař při zatýkání ujížděl před policisty. Řidič nejprve nechtěl zastavit a pak se snažil na policisty najet. Vzdal se poté, co mu policisté prostříleli auto. Kriminalisté později upřesnili, že vůz řídil kamarád Bartoše, který byl obviněn z útoku na veřejného činitele.

Bartoš si nejprve vzal v nemocnici volno. Nyní opět operuje. Podle mluvčího nemocnice Karla Kroise už ale nerozhoduje, kdy bude pacient operován. Bartošovi hrozí za braní úplatků až tři roky vězení. Potrestat jej může i Česká lékařská komora.

ČTK

Ortoped z Teplic žádal podle policie nejméně dva úplatky
Ohodnoťte tento článek!