Přejít na obsah

Osm krajských nemocnic získá z peněz EU 181 mil. Kč. na přístroje

zpět
8.10.2010
pacient, nemocnice, pokoj, sestra
zvětšitpacient, nemocnice, pokoj, sestraZdroj: www.uncg.edu

pacient, nemocnice, pokoj, sestra | Zdroj: www.uncg.edu

 

Osm moravskoslezských krajských nemocnic získá z peněz Evropské unie 181 milionů korun na nové přístrojové vybavení, kraj k této částce dodá navíc dalších 32 milionů korun z vlastního rozpočtu.

Rozhodla o tom Regionální rada Moravskoslezsko, která přerozděluje evropské dotace, řekl ČTK mluvčí rady Michal Sobek.

Dodal, že 170 milionů korun putuje prostřednictvím kraje na pořízení 24 přístrojů a zdravotnické techniky pro různá oddělení sedmi nemocnic. Dalších 11 milionů korun obdrží přímo Bílovecká nemocnice, která je akciovou společností kraje. Peníze použije na vybavení radiodiagnostické jednotky a nemocnice bude muset z vlastních prostředků doplatit asi milion korun.

Modernizace nemocnic se uskuteční v první polovině příštího roku. Nejdražším z pořizovaných přístrojů bude podle Sobka magnetická rezonance pro Nemocnici Třinec na Frýdecko-Místecku za přibližně 30 milionů korun. Obdobnou hodnotu mají mít také přístroje pro rentgenologické oddělení a oddělení nukleární medicíny Nemocnice ve Frýdku-Místku. Nové CT zařízení přibude v Nemocnici s poliklinikou Havířov.

Vybavení pro různá oddělení získají také Slezská nemocnice v Opavě, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně a Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji.

Před časem získala podporu z Regionálního operačního programu také Fakultní nemocnice Ostrava a Městská nemocnice Ostrava, které na přístroje budou mít celkem přes 52 milionů korun. Podpora EU v oblasti zdravotnictví míří například i do pořízení vozidel zdravotnické záchranné služby.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Osm krajských nemocnic získá z peněz EU 181 mil…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné