Ostrava znovu vyhlásila výběrové řízení na ředitele nemocnice

křeslo, výpověď

Ostrava vyhlásila nové výběrové řízení na ředitele Městské nemocnice Ostrava. Při prvním se totiž do konkurzu přihlásili jen tři zájemci, což město nepovažuje za dostačující. Novinářům to řekl náměstek primátora Michal Mariánek (Ostravak).

„Hlavním důvodem je, že se do toho plánovaného výběrového řízení přihlásili pouze tři kandidáti. My jsme si chtěli rozšířit možnost toho výběru, abychom si mohli vybrat z větší palety uchazečů,“ uvedl Mariánek. Město původně chtělo pouze prodloužit termín pro podání přihlášek do výběrového řízení, ale tento postup mu nedoporučili právníci. Rozhodlo se proto pro vyhlášení nového výběrového řízení.

Termín pro podání přihlášek je nyní do konce května. Do konce června by měl být nový ředitel vybrán. Nastoupit by měl nejpozději k 1. září. „Podmínky jsme nezměnili, je to nastavené stejně,“ uvedl Mariánek. Město chce ale nyní podle něj přibrat ke spolupráci personální agenturu. Mělo by tak do soutěže nejen přilákat víc zájemců, ale také o nich získat víc informací.

Nemocnice se potýká s problémy. Město před časem zveřejnilo výsledky forenzního auditu zaměřeného na hospodaření v letech 2011 až 2014, z něhož vyplynulo, že nemocnice dlouhodobě porušovala zákon o veřejných zakázkách. Audit odhalil i zakázky v nákupů léků, zdravotnického zařízení a techniky zhruba za 700 milionů korun, na něž nebyla vyhlášena soutěž. Vedení města muselo loni v létě řešit i personální problémy v nemocnici. Část zaměstnanců se postavila proti tehdejšímu řediteli Jaroslavu Luxovi, který v nemocnici působil jen několik měsíců. Lux nakonec rezignoval a nahradil ho Josef Grochol, jenž byl v té době v nemocnici náměstkem pro ekonomiku a dosud je pověřen řízením zdravotnického zařízení.

Ohodnoťte tento článek!