Přejít na obsah

Ostravská lékařská fakulta přijme část studentů na prospěch

zpět
16.4.2010
studium, škola
zvětšitstudium, školaZdroj: www.cas.muohio.edu

studium, škola | Zdroj: www.cas.muohio.edu

 

Ostravská univerzita příjme část studentů do nově akreditovaného oboru všeobecné lékařství pouze na základě vynikajícího prospěchu. Zbývající zájemci o studium na lékařské fakultě budou muset složit zkoušku z biologie, chemie a fyziky.

Přihlášky studenti s největší pravděpodobností budou moci podávat do konce června, přijímací zkoušky se uskuteční zřejmě počátkem července, řekl es ČTK rektor univerzity Jiří Močkoř.

Univerzita chce do prvního ročníku přijmout něco přes 80 studentů, protože očekává, že ne všichni budou schopni první ročník dokončit.

Podle rektora budou moci být bez přijímacího řízení přijati uchazeči se studijním průměrem maximálně do 1,2, v biologii, chemii a fyzice pak bude maximální možný průměr do dvojky. Termín zahájení příjmu přihlášek bude zveřejněn na webových stránkách univerzity.

Studenti lékařské fakulty budou zatím využívat prostory, které nyní slouží fakultě zdravotnických studií, která bude v nejbližších dnech transformována právě na lékařskou fakultu.

Univerzita pro potřeby lékařské fakulty připravuje rekonstrukci bývalé porodnicko-gynekologické kliniky v někdejším areálu nemocnice v Ostravě-Zábřehu. Projekt je již hotov.

Renovace by měla stát asi 400 milionů korun a univerzita věří, že s projektem uspěje v Operačním programu Výzkum a vývoj pro inovace, a získá tak na rekonstrukci evropské peníze. I přesto by musela dofinancovat zhruba 60 milionů korun.

Finanční podporu na rozvoj lékařské fakulty však univerzitě přislíbilo nejen město Ostrava, ale i Moravskoslezský kraj.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

9.10. Ostravské Gerontologické dny
0 příspěvků
7.10. Univerzita má na dosah lékařskou fakultu Univerzita má na dosah lékařskou fakultu
0 příspěvků

Komentovat článek: Ostravská lékařská fakulta přijme část studentů…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ostravská lékařská fakulta přijme část studentů…

Komentáře

dalších 11 komentářů
A.C.Dupin Tragédie  | 17. 04. 2010 12:58

Šance, že by personálně nezajištěná univerzita s prakticky nulovým výzkumem užitečným pro kvalitní výuku teoretických oborů, produkovala alespoň průměrné lékaře nebyla vysoká. Po zavedení přijímání na základě prospěchu šance ještě klesá. A při preferenci vesměs "memovací" biologie před "vhledovou" chemií a fyzikou je poslední hřebíček do rakve; pravděpodobnost, že taková fakulta bude produkovat alespoň průměrné lékaře, se velmi tesně blíží nule.

František Hastík Vypadá to...  | 16. 04. 2010 16:01

Agel chce mít kanonenfuter praktiků.

František Hastík Stále chybně, ne prospěch ale zájem!!  | 16. 04. 2010 15:58

Možná fakulta vznikla proto, že když ostravští papaláši poslali svá děcka studovat do Olomouce či Prahy na dochtory, tak jim tam zvlčila. Chtějí je mít doma pod kontrolou.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné