Přejít na obsah

Otázky Václava Moravce před živým publikem

zpět
20.4.2007

Česká televize se rozhodla vysílat nedělní Otázky Václava Moravce 22. dubna 2007 z areálu Brněnských výstav a veletrhů za účasti publika. Jediným tématem pořadu bude reforma zdravotnictví v ČR...

Pokud se chcete jako divák či divačka zúčastnit této diskuse, vyplňte laskavě formulář na TÉTO ADRESE, na jehož základě budete pozváni. Pozvánka bude také obsahovat další organizační pokyny. Diváci se budou muset dostavit do areálu BVV v neděli v 10.00 hod. Přímý přenos začíná ve 12.00 a končí ve 14.30 hod. Účast není honorována.

Hlavními hosty pořadu budou ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) a náměstek ministra pro lékovou politiku Pavel Hroboň.

Pozvání rovněž přijali: prezident ČLK Milan Kubek, 1. viceprezident Svazu pacientů Josef Mrázek, předseda České společnosti pro kvalitu ve zdravotnictví David Marx a profesoři Pavel Pafko a Jiří Vorlíček.

Hosté na telemostu: stínový ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD), výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven Jaromír Gajdáček a sociolog Přemysl Čech.

Diskutovat se bude mimo jiné o cílech reformy zdravotnictví a jejích dílčích krocích, kvalitě zdravotní péče a etice lékařů, dostupnosti zdravotní péče, počtu zdravotnických zařízení a změně forem vlastnictví, lékové politice státu či změně postavení pojišťoven v systému zdravotní péče.

Přímý přenos Otázek Václava Moravce začíná v neděli na ČT1 ve 12.00 a pokračuje na ČT24 po 13. hodině.

Česká televize, ČTK

www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Otázky Václava Moravce před živým publikem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Otázky Václava Moravce před živým publikem

Komentáře

dalších 14 komentářů
Sponzorské dary??? Vybírat a chovat se tržně a tím i odpovědně  | 23. 04. 2007 10:25

Sponzorské dary je dobře právně ošetřit a nic proti tomu. Fotodokumentace je samozřejmosí , že se platí všude. Poplatky nechcete tak budete mít to co je ochotna pojišťovna , případně pacient v účetním porovnání platím si tak a tak vysoké ZP a tak a tak vysoký sponzorský dar a lékař mi nabízí takové zdravotní služby jaké nabízí. Může se obrátit na svojí ZP, nebo na jiného lékaře ,s jiným sponzorským darem a jeho nabídku. Konečně alespoň trochu konkurence.Peníze se tak do systému dostanou a je jen věcí lékařského svědomí jak s nimi bude zacházet.

Nerozumím Re:Re:Re:Re:Pacient !!! Doktorům ani korunu navíc.  | 23. 04. 2007 10:18

Ona vám pojišťovna nezaplatí kapitační platbu za RČ, ona vám pojiš´tovna nezaplatí za body výkonu, tuto platbu stejně limituje ? Co vám teda přesně krátí ?

lekar v zahr. Proc by naklady mel nest doktor? Zdroje jsou  | 23. 04. 2007 09:43

Proc by naklady mel nest lekar? Je to v zakone vyslovne uvedeno? Reservy jsou prece vsude. Pokud mate vice pacientu nez stacite zvladnout (a ono jich nebude ubyvat, spise naopak)pak mate dve cesty (dva zdroje) : 1)sponsorsky prispevek na zvysene naklady - Nedate? Dobra, ale ja si nemohu dovolit Vas osetrovat. Na shledanou. Je to zcela legalni a jine profese - advokati, soudy, urady,... si o penize rikaji beze studu a uzardeni (podle mne maji take poslani). 2)Fotokopie z dokumentace, vyborny zdroj. V zakone je, ze mohou byt za cenu obvyklou na trhu. Uvedu priklad cen na trhu : a) fotokopie a over. diplomu na minist.skolstvi 50 Kc b) fotokopie a over. diplomu na min.zahr. 100 Kc c) overena fotokopie cehokoliv u notare kolem 50-60 Kc d) fotokopie ze soudni dokumentace od 50Kc vyse Svoji cenu si urcete sam. Vsude slysime, ze lekar ma dnes myslet ekonomicky, tak to delejme. Zdravim

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné