Přejít na obsah

Otevírání obálek na nemocnici Náchod posunuto na 21. listopadu

zpět
11.10.2016
Nemocnice Náchod, heliport,
zvětšitNemocnice Náchod, heliport, Zdroj: www.nemocnicenachod.cz

Nemocnice Náchod, heliport, | Zdroj: www.nemocnicenachod.cz

 

Královéhradecký kraj posunul termín otevírání obálek do tendru na miliardovou přestavbu nemocnice Náchod ze 14. října na 21. listopadu. Důvodem je policejní vyšetřování týkající se této zakázky.

Budoucnost komplikovaného a stále odkládaného projektu přestavby by tak již mělo mít v rukách nové vedení kraje. To by mohlo být zvoleno na ustavujícím zasedání zastupitelstva, které by se mohlo konat 7. listopadu.

Přestavba nemocnice Náchod byla investiční prioritou kraje končící koalice ČSSD a KSČM. Nynější tendr je třetí v pořadí, předchozí dva kraj z různých důvodů zrušil. Obálky s nabídkami firem v nynějším tendru se měly po několika odkladech otevírat 23. září, ale o den dříve však na hejtmanství a dalších místech zasahovali detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Policisté zajistili dokumenty, počítače či telefony. Zásah souvisel právě se zakázkou na nemocnici. Kraj následně otevírání obálek odsunul na 14. října. V případu nebyl nikdo obviněný, státní zastupitelstvo uvedlo, že šlo o zajišťování podkladů, které je nutné vyhodnotit. To potrvá nejspíše několik měsíců.

Na většinové krajské koalici se již v sobotu krátce po volbách začali domlouvat zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Hejtmanem by mohl být lídr ČSSD Jiří Štěpán. Ve volbách vítěznému hnutí ANO hrozí opozice.


Komentovat článek: Otevírání obálek na nemocnici Náchod posunuto…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné