Otevírání obálek na nemocnici Náchod posunuto na 21. listopadu

Královéhradecký kraj posunul termín otevírání obálek do tendru na miliardovou přestavbu nemocnice Náchod ze 14. října na 21. listopadu. Důvodem je policejní vyšetřování týkající se této zakázky.

Budoucnost komplikovaného a stále odkládaného projektu přestavby by tak již mělo mít v rukách nové vedení kraje. To by mohlo být zvoleno na ustavujícím zasedání zastupitelstva, které by se mohlo konat 7. listopadu.

Přestavba nemocnice Náchod byla investiční prioritou kraje končící koalice ČSSD a KSČM. Nynější tendr je třetí v pořadí, předchozí dva kraj z různých důvodů zrušil. Obálky s nabídkami firem v nynějším tendru se měly po několika odkladech otevírat 23. září, ale o den dříve však na hejtmanství a dalších místech zasahovali detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Policisté zajistili dokumenty, počítače či telefony. Zásah souvisel právě se zakázkou na nemocnici. Kraj následně otevírání obálek odsunul na 14. října. V případu nebyl nikdo obviněný, státní zastupitelstvo uvedlo, že šlo o zajišťování podkladů, které je nutné vyhodnotit. To potrvá nejspíše několik měsíců.

Na většinové krajské koalici se již v sobotu krátce po volbách začali domlouvat zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Hejtmanem by mohl být lídr ČSSD Jiří Štěpán. Ve volbách vítěznému hnutí ANO hrozí opozice.

Ohodnoťte tento článek!