Přejít na obsah

Otevřeli oddělení dlouhodobé péče

zpět
8.9.2010
pacient, nemocnice, pokoj, sestra
zvětšitpacient, nemocnice, pokoj, sestraZdroj: www.uncg.edu

pacient, nemocnice, pokoj, sestra | Zdroj: www.uncg.edu

 

Nové oddělení s deseti lůžky dlouhodobé intenzívní péče (DIP) uvedla do provozu Uherskohradišťská nemocnice.

Podle lékařů by mělo výrazně odlehčit anesteziologicko-resuscitačnímu oddělení (ARO) i často zaplněným jednotkám intenzívní péče na dalších nemocničních odděleních. Lůžka jsou určena stabilizovaným pacientům po kritickém onemocnění, kteří již nepotřebují péči na ARO nebo na jednotkách intenzívní péče.

„Pacienti, u nichž ještě nedošlo k obnovení jedné či více životních funkcí, se proto dostanou na dlouhodobou intenzívní péči. Většinou se jedná o nemocné, kteří nemohou z nejrůznějších důvodů sami dýchat nebo se zotavují po těžkých mozkolebečních poraněních a neurologických onemocněních, u nichž nedošlo k plné obnově mozkových funkcí,“ uvedl ředitel nemocnice Antonín Karásek s tím, že hradišťské pracoviště je zatím jediné svého druhu ve Zlínském kraji. Pracoviště DIP je umístěno v pavilónu číslo 11, v sousedství interní jednotky intenzívní péče.

„Počítáme samozřejmě s velkým vytížením oddělení. Po odborné i personální stránce jsme však dobře připraveni,“ poznamenala primářka ARO Uherskohradišťské nemocnice Irena Šnajdrová. Zřízení nového oddělení si vyžádalo jen drobnější stavební úpravy. „Nejnákladnější bylo pořízení přístrojového vybavení, klimatizace pokojů a pořízení vhodných lůžek. Do nákupu veškerého zařízení a jeho instalace jsme z vlastních zdrojů investovali zhruba šest miliónů korun,“ dodal ředitel.

Podle krajské radní Hany Příleské (ČSSD) by měla vzniknout obdobná oddělení i v dalších zdravotnických zařízeních. „Nemocnice v kraji se dlouhodobě potýkají s přetlakem pacientů, kteří potřebují dlouhodobou intenzívní péči. To znamená, že mají zaplněná oddělení ARO i oddělení intenzívní péče,“ podotkla radní.


Klíčová slova

Autoři

Aleš Fuksa, Právo

Související články

5.9. Nemocnice má ojedinělé oddělení Nemocnice má ojedinělé oddělení
0 příspěvků
29.7. Záchranka se bude stěhovat Záchranka se bude stěhovat
0 příspěvků

Komentovat článek: Otevřeli oddělení dlouhodobé péče

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Otevřeli oddělení dlouhodobé péče

Komentáře

1 komentář
zatl Je možno  | 8. 09. 2010 14:20

mít u sebe nějakou průkazku, či platné prohlášení, ve kterém bych při vědomí vetoval možnost být umístěn na toto pracoviště?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné