Pacient bez nohy bojuje o deset milionů korun

Titulní obrázek

Boj za odškodnění kvůli tomu, že po banální operaci prostaty přišel o levou nohu, nevzdává 57letý Ústečan Miloš Kádner. Po ústecké Masarykově nemocnici požaduje odškodnění ve výši 10 milionů korun. Bránit se hodlá až u mezinárodního soudu, pokud selžou právní kroky v České republice…

Ústečan Miloš Kádner chce odškodnění od Masarykovy nemocnice

„Už jsem kontaktoval svého advokáta. Na policii jsem podal trestní oznámení na trojici zdravotnického personálu ranní směny na Jednotce intenzívní péče nemocnice, která zanedbala péči a díky nim se mi do rány dostala infekce,“ tvrdí Ústečan Kádner. Veškerá dosavadní jednání se zástupci nemocnice a rodinou Miloše Kádnera nevnesla do případu jasno. „I když jsem podal trestní oznámení na tři pracovníky JIP a podnět přeposlal i na Českou lékařskou komoru, její odpověď mě neuspokojila. Odepsali mi totiž, že primář oddělení je nevinen.

Já si ale nestěžoval na jeho práci, ale na jeho podřízené,“ nesouhlasí s verdiktem lékařské komory Kádner. Celý případ začal letos v květnu, kdy Kádner podstoupil operaci prostaty. Následně po ní ale začaly komplikace s levou nohou. „Stěžoval jsem si, že je studená a trpěl jsem obrovskou bolestí. Personál ale nereagoval. Pak následovala série čtyř dalších reoperací na chirurgii,“ líčil pacient. Poté se prý dozvěděl, že se mu ucpala žíla v tříslech a končetina pomalu odumírala. “ Začátkem července mi noha začala černat. Během zákroku při čtvrté operaci se mi do otevřených ran dostala infekce, 23. července mi byla levá noha nad kolenem amputována,“ popsal Kádner.

Se ztrátou končetiny se nevyrovnal. „Jako podnikatel jsem byl stále mezi lidmi. Teď jsem upoután na invalidní vozík, požádal jsem o protézu. Myslím si, že nebýt nedostatečné hygieny v nemocnici, o nohu bych nepřišel,“ domnívá se. Vedle stížnosti na nemocnici se obrátil i na ministerstvo zdravotnictví, ombudsmana, lékařskou komoru i mezinárodní soud.

Jan Vraný, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!