Přejít na obsah

Pacient klatovské psychiatrie, kde hořelo, byl zadržen v Liberci

zpět
4.7.2018
zvětšit Autor: Sedmička

Autor: Sedmička

 

Pacient, který na psychiatrickém oddělení Klatovské nemocnice v neděli večer zřejmě založil požár a poté utekl, byl v noci na dnešek zadržen. Osmadvacetiletý muž byl dvacet minut po půlnoci zajištěn v Liberci a převezen do psychiatrické léčebny. V tiskové zprávě o tom informovala plzeňská policie. Celostátní pátrání bylo vyhlášeno v neděli večer.

V nemocnici v neděli večer hořela matrace v jednom z pokojů psychiatrického oddělení. Tři lidé se při požáru nadýchali kouře. Z přízemí budovy bylo evakuováno asi 20 lidí.

Policisté po muži pátrali na různých místech. V úterý 20 minut po půlnoci policisté v Liberci přijali oznámení, že u objektu v ulici České Mládeže se pohybuje neznámý muž, který je pohřešovanému podobný. Na místě zjistili, že jde o hledaného. „Policisté děkují občanům za všímavost a oznámení o pohybu i výskytu pohřešovaného muže,“ uvedla policie.

Hledaný pochází z obce na Ústeckoorlicku. Jeho hospitalizace podle mluvčího nemocnice Jiřího Kokošky nesouvisela s násilným počínáním a nenařídil ji soud, šlo o nedoléčeného psychiatrického pacienta. Na nemocničním pokoji vznikla škoda v řádu několika desítek tisíc korun. Provoz je již ve standardním režimu.


Komentovat článek: Pacient klatovské psychiatrie, kde hořelo, byl…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné