Přejít na obsah

Pacienti dnes dostanou Knihu bezpečí, je na webu

zpět
3.6.2008

Pacienti dostanou Knihu bezpečí, v níž chce ministerstvo informovat, jak předcházet rizikům, která pacientům ve zdravotnických zařízeních hrozí. V Institutu klinické a experimentální medicíny ji dnes pokřtí premiér Mirek Topolánek s ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem (oba ODS). Kniha je v elektronické podobě na www.mzcr.cz. Na této adrese dnes rovněž startuje portál kvality a bezpečí...

Mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt ČTK řekl, že elektronická forma byla zvolena proto, aby se kniha mohla dotvářet. Časem možná vyjde i v tištěné formě.

„Kniha má podobu pro laickou i odbornou veřejnost. Pacienti v ní najdou rady, které jim pomohou při kontaktu se zdravotním systémem,“ uvedl mluvčí. Pacienti se z knihy dozvědí, jak se ptát, předcházet rizikům, chránit se nebo jak se vzdělávat. Poučí se o právech pacientů, výběru nemocnice, přípravě na hospitalizaci či nároku na zdravotní služby. Jedna kapitola je také věnována nemocničním infekcím.

Na portálu kvality je část veřejná i laická. Veřejnost se dozví, jak se hodnotí kvalita ve zdravotnictví. Časem by na portálu měly být také informace o kvalitě jednotlivých zdravotnických zařízení. Ministerstvo tak chce podle mluvčího pomoci lidem, aby se naučili o kvalitě uvažovat, vyžadovali ji a uměli si ji také zkontrolovat.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Pacienti dnes dostanou Knihu bezpečí, je na webu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pacienti dnes dostanou Knihu bezpečí, je na webu

Komentáře

další 3 komentáře
Lemmy Kilmister Re:Re:snad se tam píše o bubácích  | 3. 06. 2008 18:53

jak se to říká v Emerice- co udělá bubák než jde v noci spát? Koukne se pod postel, jestli tam není Chuck Norris. U nás- jestli tam není Cikrt...

y Re:snad se tam píše o bubácích  | 3. 06. 2008 14:46

..a těch tam je...

Lemmy Kilmister snad se tam píše  | 3. 06. 2008 13:03

Snad se tam píše i o tom, co dělat, když vás v nemocnici přepadne bubák nebo dokonce bubáci!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné