Přejít na obsah

Pacienti nebudou muset cestovat se svou nemocí

zpět
12.12.2010
srdce, kardiologie
zvětšitsrdce, kardiologieZdroj: away.com

srdce, kardiologie | Zdroj: away.com

 

Nové přístroje za téměř šedesát miliónů korun pořídí Krajská nemocnice Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně pro kardiovaskulární centrum.

Největší zdravotnické zařízení na východní Moravě tak chce zvýšit dostupnost zákroků u pacientů s onemocněním srdce a cév.

Padesát miliónů korun získala nemocnice z Evropského fondu pro regionální rozvoj, zbylou část uhradil zřizovatel nemocnice, Zlínský kraj.

Zlínské centrum vyšetří více občanů

„Pacienti s nemocemi srdce ze Zlínského kraje už od jara příštího roku nebudou muset za ošetřením dojíždět do vybavenějších nemocnic ve vzdálených městech. Díky dvaadvaceti novým přístrojům může zlínské kardiovaskulární centrum vyšetřit a operovat více pacientů,“ uvedla mluvčí zdravotnického zařízení Karla Havlíková.

Nové přístroje umístí lékaři do stávajících pracovišť centra. „Z dotace pořídíme například druhou kardiologickou angiolinku sloužící k moderní léčbě infarktu myokardu. Kombinovaný intravaskulární ultrazvuk a zařízení pro stanovení frakční průtokové rezervy budeme používat při určování množství proudění krve u zúžení koronárních tepen,“ poznamenala mluvčí.

Bezdrátové monitorování EKG

Lékaři v centru zavedou bezdrátové monitorování EKG pro dvanáct kardiologických pacientů při lůžku a dva ventilátory pro umělou plicní ventilaci nemocných s akutním oběhovým nebo dechovým selháním na koronární jednotce. „Pacienty tak nemusíme překládat na anesteziologicko-resuscitační oddělení,“ doplnila Havlíková.

Kardiovaskulární centrum pro dospělé v KNTB zařadilo v prosinci 2009 ministerstvo zdravotnictví do sítě jedenácti komplexních kardiovaskulárních center pro dospělé. K přiznání statutu centra musela nemocnice splnit podmínky personálního a přístrojového vybavení.

Zlínské centrum zajišťuje péči v oboru intervenční kardiologie, včetně nepřetržité pohotovosti v péči o akutní infarkty myokardu, oboru implantací kardiostimulátorů, diagnostiky život ohrožujících poruch rytmu a diagnostiky i léčby postižení periferních cév. Ve Zlíně je spádové pracoviště pro všech šest set tisíc obyvatel Zlínského kraje.


Autoři

Aleš Fuksa, Právo

Komentovat článek: Pacienti nebudou muset cestovat se svou nemocí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pacienti nebudou muset cestovat se svou nemocí

Komentáře

další 3 komentáře
Sydney Hall No jo, my na to máme  | 12. 12. 2010 21:10

Teď jde ještě o to, kdo s tím zázrakem bude pracovat.

98 Má top být nasrávací článek?  | 12. 12. 2010 17:58

V době kdy si lékaři stěžují, že pro předražené přístroje mají nízké platy je takový článek skutečně nasrávající.

BOB Gratuluji!  | 12. 12. 2010 10:50

Hlavně, abyste nezůstali bez personálu! Dostanete rozum a zaplatíte svoje lékaře včas?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné