Pacienti nemocnice v Kroměříži budou nově označeni náramky

nemocnice, pokoj, pacientka, sestra,

Nemocnice v Kroměříži začne pacienty označovat identifikačními náramky. Chce tak zvýšit jejich bezpečnost při hospitalizaci a zabránit případným nežádoucím událostem. Systém již nemocnice využívá na porodním a novorozeneckém oddělení.

Nyní jej rozšíříme na všechna lůžková oddělení, sdělila ČTK mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

„Naším cílem je co nejvíce preventivně zmírnit rizika, která jsou spojena se zdravotní péčí,“ uvedla hlavní sestra nemocnice Marie Christovová. Podle ní se může jednat například o chyby spojené s podáváním léků, kdy může dojít k záměně pacientů, o chirurgická pochybení i nesprávně poskytnutou okamžitou odbornou péči, pokud je například pacient v bezvědomí.

Snadnou orientaci personálu umožní barevné odlišení jednotlivých náramků. Bílou barvu dostanou běžní pacienti, červenou pacienti s alergií v anamnéze, žlutou pacient diabetik. Barevné rozlišení je stejné ve všech nemocnicích, které již tyto náramky mají.

Ve Zlínském kraji je loni v listopadu zavedla například Krajská nemocnice T. Bati. „Při překladu na jiné oddělení nebo jiného zdravotnického zařízení je proto náramek pacientovi ponechán a je mu sundán až těsně před odchodem domů,“ uvedla Christovová.

Náramek může pacient odmítnout, jeho rozhodnutí zdravotnická zařízení respektují a zaznamenají je do dokumentace.

Ohodnoťte tento článek!