Přejít na obsah

Pacienti očekávají více soukromí a moderní péči

zpět
30.8.2010
nemocnice, pokoj
zvětšitnemocnice, pokojZdroj: mlive.com

nemocnice, pokoj | Zdroj: mlive.com

 

Oddělení chirurgických pavilonů strakonické nemocnice je dostavěno. Další etapa modernizace nemocnice začíná.

Především bezpečí a pohodlí pacientů a co největší zkrácení objednací doby na zákrok. To jsou priority, vyplývající z dostavění chirurgického pavilonu ve strakonické nemocnici.

„Vybavení pokojů je zaměřeno preventivně vzhledem k možnosti výskytu nežádoucích událostí. Jejich členění významně ovlivňuje podmínky pro výskyt nemocničních infekcí u pacientů,“ řekl šéf strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Předcházení úrazům řeší bezbariérové přístupy, podlahy i přizpůsobení interiéru v projektu. Stavba pavilonu obyvatelům města i pacientům v nemocnici nemohla uniknout.

Většina dotázaných si od nového objektu slibuje více soukromí a moderní péči i vybavení. „Zdraví má člověk jen jedno. Pamatuji si, jaké pokoje po šesti a více lidech v nemocnici byly. Sám jsem to před lety poznal,“ svěřil se Jiří K. ze Sušicka (46).

Před více než 20 lety byl hospitalizován na chirurgii strakonické nemocnice. Uspořádáním pokojů do samostatných jednotek se sociálním zařízením umožní zajistit důslednou oddělovanou péči ukládáním pacientů na jednotlivé pokoje podle jejich epidemiologické anamnézy, a tak zvýšit jejich bezpečí významným ovlivněním podmínek pro výskyt nemocničních infekcí.

Lepší možnosti objednávání k plánovaným výkonům znamenají také zkrácení objednacích dob. Dnes prohlídkou nových prostor chirurgických pavilonů prakticky končí první etapa modernizace nemocnice.

V další etapě do dvou let dojde na rekonstrukci a přestavbu sálů, JIP, ARO a dalších částí, ale zejména pokojů pro nemocné tak, aby vyhovovaly národním i mezinárodním standardům ošetřovací péče - sociální zázemí či bezbariérový přístup. První pacienty přijme nový pavilon už během září.


Klíčová slova

Autoři

Petr Škotko, Regionální deník

Související články

6.4. Léčebna by se mohla přestěhovat Léčebna by se mohla přestěhovat
1 příspěvků

Komentovat článek: Pacienti očekávají více soukromí a moderní péči

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pacienti očekávají více soukromí a moderní péči

Komentáře

další 3 komentáře
Jiri Wicherek Ad - Ke dnu?  | 30. 08. 2010 21:50

Hmmm, mily kolego, jste si jist, ze jde o pozadavky tech operateru?

BLB Ad - Ke dnu?  | 30. 08. 2010 15:45

Žasnu nad tím, jaké absurdní požadavky mají operatéři na předoperační vyšetření! Sestra to tu studovala a rovnala půl hodiny a nyní to vysvětluje pacientce. Přitom by stačila moje úvaha a můj podpis.

Jiri Wicherek Ad  | 30. 08. 2010 15:07

"Lepší možnosti objednávání k plánovaným výkonům znamenají také zkrácení objednacích dob." Hmmm, v mnohych nemocnicich by ke zkraceni objednacich dob nebylo nutno budovat nove pavilony. Postacovalo by nalezite navyseni limitu uhrady poskytovane pece.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné