Přejít na obsah

Pacienti požádali kraje o úhradu poplatků

zpět
10.3.2009

Grémium majitelů lékáren v pondělí předalo krajským úřadům po celé republice žádosti o úhradu regulačních poplatků. Zhruba pět tisíc lidí v nich svými podpisy požaduje, aby byl zajištěn rovný přístup ke zdravotní péči, tedy, aby z peněz daňových poplatníků nebyly hrazeny regulační poplatky jen v krajských zdravotnických zařízeních...

Předání žádostí o úhradu poplatků zajistili jednotlivé lékárny, ty svým klientům nabízely k vyplnění žádosti o finanční dar z prostředků kraje. Grémium majitelů lékáren touto iniciativou reagovalo na to, že současný postup krajů je podle nich diskriminační pro většinu občanů kraje. „Současně se však ukazuje, že velká část pacientů je situací znechucena, a proto poplatky zaplatí, aniž by si dále nárokovali jejich proplacení krajským úřadem,“ uvedl předseda představenstva Grémia majitelů lékáren Marek Hampel.

Cílem je snaha o zajištění stejných podmínek přístupu ke zdravotní péči všem pacientům. Především těm, kteří nebydlí v blízkosti krajského zdravotnického zařízení nebo se nemohou do krajských zařízení dostavit. „Uvidíme, jak krajské úřady odpoví konkrétním občanům na jejich žádosti. Ukáže se, jak budou naplněny sliby o rušení regulačních poplatků všem občanům v krajích bez rozdílu, odkud pocházejí“ dodal Hampel. Lékárny chtějí žádosti sbírat do doby než se poplatky vyřeší spravedlivě pro pacienty v lékárnách všech regionů.

msvo, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Pacienti požádali kraje o úhradu poplatků

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Pacienti požádali kraje o úhradu poplatků

Komentáře

1 komentář
Petr Bouzek PŘÍSPĚVEK MIMO TÉMA ČLÁNKU: SEBEOBRANA LÉKAŘŮ - ZA KVALITNÍ MEDICÍNU  | 10. 03. 2009 08:44

Svoboda a důstojnost lékařského povolání jsou nezbytnými předpoklady kvalitní medicíny. Bohužel společenské postavení lékařského stavu neustále upadá a jak svoboda, tak důstojnost lékařského stavu jsou potlačovány. Je možné tento stav akceptovat, je možné ním tiše nesouhlasit, je možné odejít z České republiky. Je ale také možné zvolit cestu nejtěžší a to cestu aktivní obrany. Pro ty, kteří chtějí lékařský stav bránit aktivně, vzniká nové občanské sdružení "Sebeobrana lékařů - za kvalitní medicínu". Ustavující schůze se bude konat v Praze v sobotu 28.3. v odpoledních hodinách. Zájemci se bližší podrobnosti dozví pokud zkontaktují MUDr. Bouzka na dr.bouzek@centrum.cz nebo na telefoním čísle 602 623 265.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné