Přejít na obsah

Pacienti prchají ze špitálu před hlučícími Romy se žloutenkou

zpět
23.7.2010
nemocnice, chodba
zvětšitnemocnice, chodbaZdroj: www.txmedicallicensinglaw.com

nemocnice, chodba | Zdroj: www.txmedicallicensinglaw.com

 

Na nesnesitelné podmínky si stěžují pacienti infekčního oddělení havířovské nemocnice. Někteří na vlastní žádost končí léčbu a odcházejí domů.

Situace se vyhrotila vinou skupiny pacientů, kteří byli přijati se žloutenkou. Jde o šest nejvážněji nemocných, u kterých nestačilo očkování a museli být izolováni, aby se zabránilo dalšímu šíření nemoci.

Jak už Deník informoval, žloutenka zasáhla obyvatele ubytoven sociální spodiny v Orlové a Karviné. Mezi nemocnými jsou bezdomovci i rodiny s dětmi.

„Žloutenku typu A rozšířil jeden z ubytovaných. Podchyceno máme 17 osob. Všichni byli mimořádně očkováni. Ti, u kterých se nemoc projevila výrazněji, byli hospitalizováni.

Po provedených opatřeních by se nemoc neměla dále šířit,“ řekla krajská hygienička Helena Šebáková. Skupinka pacientů přivezených ze sociálních ubytoven si na pokojích havířovského infekčního oddělení dopřává pro ně nezvyklého luxusu.

Večerka a noční klid jsou pro ně neznámými pojmy. Na pokojích je velmi živo do ranních hodin. Z jejich chování není nešťastný jen personál, který nemá páky na jejich zkrocení, ale trpí především další nemocní. Ti raději podepisují reversy a odcházejí se léčit domů.

„Ano tyto problémy tady jsou. Nicméně dle zákona musíme všechny pacienty léčit. Léčebný režim by se měl dodržovat, bohužel oni to nerespektují. Nejen že jsou hluční do nočních až ranních hodin, ale také obtěžují ostatní pacienty,“ uvedl lékař infekčního oddělení Milan Prokop.

Spořádaní lidé se hrstce řádících pacientů bojí oponovat, aby nečelili nařčení z rasismu a bránění projevu romského temperamentu. Podobná situace v nemocnici panovala i při předchozí epidemii, kdy musel být na oddělení hospitalizován větší počet nakažených z jedné lokality.

Výtržnosti netropili jen pacienti, ale také jejich návštěvy. Nemocnice pak počítala škody způsobené na zařízení.


Klíčová slova

Autoři

Libor Běčák, Regionální deník

Komentovat článek: Pacienti prchají ze špitálu před hlučícími Romy…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pacienti prchají ze špitálu před hlučícími Romy…

Komentáře

dalších 6 komentářů
nejhorší jsou špatné Co vadí pacientům podle průzkumů ?  | 24. 07. 2010 08:01

Nejhorší jsou špatné vztahy.

lékař5 Co vadí pacientům podle průzkumů ?  | 23. 07. 2010 16:43

Včerejší zprávy: arogance, budíček a špatná strava ! A na ambulancích dlouhé čekání před vyšetřením v čekárně ! A vono ještě není tak zle, Kefalín...

MUDr Jiří Kllian Volejte  | 23. 07. 2010 16:08

zmocněnce pro veškerá práva většin i menšin, poskytne pomoc, můuvil o tom v TV

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné