Pacienti prchají ze špitálu před hlučícími Romy se žloutenkou

Na nesnesitelné podmínky si stěžují pacienti infekčního oddělení havířovské nemocnice.
Někteří na vlastní žádost končí léčbu a odcházejí domů.

Situace se vyhrotila vinou skupiny pacientů, kteří byli přijati se žloutenkou. Jde o šest nejvážněji nemocných, u kterých nestačilo očkování a museli být izolováni, aby se zabránilo dalšímu šíření nemoci.

Jak už Deník informoval, žloutenka zasáhla obyvatele ubytoven sociální spodiny v Orlové a Karviné. Mezi nemocnými jsou bezdomovci i rodiny s dětmi.

„Žloutenku typu A rozšířil jeden z ubytovaných. Podchyceno máme 17 osob. Všichni byli mimořádně očkováni. Ti, u kterých se nemoc projevila výrazněji, byli hospitalizováni.

Po provedených opatřeních by se nemoc neměla dále šířit,“ řekla krajská hygienička Helena Šebáková.
Skupinka pacientů přivezených ze sociálních ubytoven si na pokojích havířovského infekčního oddělení dopřává pro ně nezvyklého luxusu.

Večerka a noční klid jsou pro ně neznámými pojmy. Na pokojích je velmi živo do ranních hodin.
Z jejich chování není nešťastný jen personál, který nemá páky na jejich zkrocení, ale trpí především další nemocní. Ti raději podepisují reversy a odcházejí se léčit domů.

„Ano tyto problémy tady jsou. Nicméně dle zákona musíme všechny pacienty léčit. Léčebný režim by se měl dodržovat, bohužel oni to nerespektují. Nejen že jsou hluční do nočních až ranních hodin, ale také obtěžují ostatní pacienty,“ uvedl lékař infekčního oddělení Milan Prokop.

Spořádaní lidé se hrstce řádících pacientů bojí oponovat, aby nečelili nařčení z rasismu a bránění projevu romského temperamentu. Podobná situace v nemocnici panovala i při předchozí epidemii, kdy musel být na oddělení hospitalizován větší počet nakažených z jedné lokality.

Výtržnosti netropili jen pacienti, ale také jejich návštěvy. Nemocnice pak počítala škody způsobené na zařízení.

Ohodnoťte tento článek!