Přejít na obsah

Pacienti v Boleslavi čekají na neurologii až tři měsíce

zpět
24.5.2007

Boleslavský deník zjistil, že v takové situaci mohou být stovky pacientů. Je to způsobeno obrovským zájmem o neurologii, která je v Mladé Boleslavi jedna z nejlepších. Do města například přijíždějí i pacienti z jiných okresů, kde dříve nebyli spokojeni...

Pacienti se ozvali: „To se nám nelíbí!“ Doktoři slíbili, že v tom nemocné lidi nenechají a budou sloužit až do noci

Jen nechápavě kroutit hlavou mohou pacienti, kteří potřebují vyšetření na neurologii Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Na vyšetření totiž čekají neuvěřitelně dlouho. Pacienti už začínají dlouhé čekací lhůty veřejně kritizovat. „V únoru jsem se objednal. Na samotné vyšetření jsem šel ale vlastně až teď, 17. května. Takový mi napsali termín,“ řekl jeden z pacientů, který nechtěl sdělit jméno.

Boleslavský deník zjistil, že v takové situaci mohou být stovky pacientů. Je to způsobeno obrovským zájmem o neurologii, která je v Mladé Boleslavi jedna z nejlepších. Do města například přijíždějí i pacienti z jiných okresů, kde dříve nebyli spokojeni. Kapacita neurologie v nemocnici pak vzhledem k počtu lékařů i velikosti ordinací logicky nestačí a tvoří se dlouhé čekací lhůty.

To ovšem není chyba lékařů nebo dokonce nemocnice. Naopak, jinde v kraji se čeká i půl roku! Lékaři dělají co mohou - a teď dokonce kvůli pacientům přijdou o část svého volna. „Lékaři na úkor svého volného času prodlouží fungování ambulance tak, že bude otevřena až do večera. Tím pádem bude za den ošetřeno více pacientů a objednací doba se zkrátí,“ naznačil náměstek ředitele Klaudiánovy nemocnice Jaroslav Mitlener.

Podle něho se bude jednat o zvláštní režim, který ale není možné udržovat dlouhodobě. Delší otevírací doba neurologie bude fungovat zřejmě do konce června. Do té doby by měla být část pacientů „odbavena“, a tím se zkrátí čekací lhůty pro další.

„Pacienti budou spokojeni. Ale opakuji, že je to na úkor volného času doktorů. Místo aby šli domů, tak budou do sedmi do večera pracovat na ambulanci. Je to však s jejich souhlasem,“ dodal Mitlener. Podle něho by měl tak být vyřešen problém s pacienty, kteří čekají v pomyslné frontě. Pak by objednávání mělo jít v kratších intervalech. Pokud by se však znovu začaly tvořit dlouhé čekací lhůty, musela by nemocnice hledat jiné řešení. „Museli bychom se domluvit se sdružením praktických lékařů, jak to bude prováděno a jaké jsou indikace. Tam už by to bylo složitější lékařské řešení,“ říká Mitlener.

Pavel Svačina, Nymburský deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Nymburský deník

Komentovat článek: Pacienti v Boleslavi čekají na neurologii až…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Pacienti v Boleslavi čekají na neurologii až…

Komentáře

1 komentář
katango Geniální řešení !!!  | 25. 05. 2007 20:58

Vypořádat se s problémem na úkor volného času doktorů,to fakt nemá chybu.Ovšem marně jsem v textu hledala informaci,že oněm doktorům bude práce na úkor jejich volného času adekvátně zaplacena.Ovšem jak znám realitu našeho zdravotnictví,pochybuji,že dostali jediný haléř.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné