Přejít na obsah

Pacienti zapomněli, lékaři ne

zpět
5.4.2011
lékaři, chodba, výpověď
zvětšitlékaři, chodba, výpověďZdroj: www.rwd.com

lékaři, chodba, výpověď | Zdroj: www.rwd.com

 

Více než měsíc už uplynul od ukončení odborové výzvy Děkujeme, odcházíme. Svou výpovědí ji tehdy v kroměřížské nemocnici podpořilo na devětačtyřicet lékařů. Po příslibu vlády, že jim navýší během dvou let platy, ale nastalo příslovečné ticho po pěšině.

A zatímco z pacientů si na hrozící kolaps ve zdravotnictví už vzpomene jen málokterý, lékaři stále nezapomínají. Jsou totiž nadále v očekávaní, zda vláda dodrží, co slíbila.

„Po jednom měsíci si netroufám předjímat, co bude dál.Vpolitice je to vždycky na delší dobu. Je třeba brát v potaz, že případné nové zdravotnické zákony musí být kvalitně připraveny a projednány napříč politickým spektrem,“ podotýká například lékař z kroměřížské nemocnice Jaroslav Novák, který výzvu rovněž podpořil.

Nadále však věří, že vláda ve svém rozhodnutí necouvne. Stejný názor sdílí také předsedkyně místní organizace Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK-SČL) Ivana Horková.

„Jsem optimistka a věřím, že to bude dobré a vláda slibům dostojí,“ konstatovala Horková. Během uplynulého měsíce se podle ní situace v kroměřížské nemocnici plně stabilizovala.

Odešel jen jediný. Z osobních důvodů „Nestalo se, že by si některý z lékařů ještě rozmyslel své rozhodnutí zůstat s tvrzením, jak je nespokojený s rozhodnutím vlády,“ potvrdila Horková.

Klidnou situaci v nemocnicích po ukončení odborové výzvy potvrzuje také radní Zlínského kraje pro oblast zdravotnictví Hana Příleská. „Situace je stabilizována, nemám informace, že by si ještě někdo rozmyslel stažení výpovědi. Ani ředitelé nehlásili žádné problémy,“ řekla Příleská.

Přímo v kroměřížské nemocnici nakonec své výpovědi stáhlo osmačtyřicet lékařů, pouze jediný ze signatářů ji nakonec dodržel, a to ryze z osobních důvodů


Autoři

Jarmila Kuncová, Regionální deník

Související články

18.2. Přijme Karásek návrhy lékařů? Přijme Karásek návrhy lékařů?
4 příspěvků
25.1. Lékaři začali dávat výpovědi i z dohod Lékaři začali dávat výpovědi i z dohod
1 příspěvků
7.1. Na platy lékařů jsme roky přispívali Na platy lékařů jsme roky přispívali
12 příspěvků
16.12. Nemocnice čeká, kolik odejde lékařů Nemocnice čeká, kolik odejde lékařů
0 příspěvků
19.11. Nemocnice chystá žaloby Nemocnice chystá žaloby
0 příspěvků

Komentovat článek: Pacienti zapomněli, lékaři ne

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné