Přejít na obsah

Pacientům už vracejí peníze

zpět
12.6.2008

Nejpozději do konce června dostane dvě stě pacientů, kteří v prvním čtvrtletí překročili roční limit pět tisíc korun na poplatky a doplatky za léky, své peníze zpět. U zaměstnaneckých pojišťoven již uvedený limit překročilo 60 pacientů, budou jim vráceny desetitisíce korun...

Všeobecná zdravotní pojišťovna vrací peníze 147 pojištěncům v celkové částce 323 000 korun.

„Nejdříve jsme každému poslali dopis, že limit již překročili, a následně složenku, s níž jde na poštu a tam si vyzvedne přebytek peněz,“ řekl Právu včera Jaromír Gajdáček, ředitel Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra. Pojišťovna zároveň klientům nabídla, že pokud jim dají číslo svého účtu, budou jim další přebytky posílat přímo na účet.

Zbytečně se vydá 20 miliard

Ředitel České národní zdravotní pojišťovny Jiří Bek uvedl, že do zdravotnictví jde ročně 200 miliard korun, z toho odhadem 20 miliard představuje neefektivní vynakládání peněz.

„Musíme nastavit motivaci pacientů, lékařů, ale i pojišťoven tak, aby tyto peníze se plně využily ve prospěch léčení pacientů. Věříme, že k tomu přispěje i připravovaná reforma zdravotnictví.“

Všechny zdravotní pojišťovny mají na účtech aktuálně asi 27 miliard. Podle stínového ministra zdravotnictví ČSSD Davida Ratha peníze tyto pojišťovny „syslí“. Podle něho by „tyto přebytky měly dát do zdravotnictví lékařům a nemocnicím“.

Vladimír Kothera, prezident Svazu zdravotních pojišťoven, ale oponuje. Podle něho pojišťovny musejí mít rezervu pro úhradu péče. „Jen tak dokážeme lékařům i nemocnicím platit za odvedenou péči včas.“

Václav Pergl, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Pacientům už vracejí peníze

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pacientům už vracejí peníze

Komentáře

dalších 11 komentářů
Bohumír Šimek Re:Re:Re:Vida, skoro jako pokladenský systém  | 13. 06. 2008 10:40

Trochu píšeš nesrozumitelně, ale jen v pokladenském systému si skutečně vybíráš lékaře, který od tebe dostane zaplaceno, a který od tebe nedostane nic! Jen v pokladenském systému držíš své peníze ve své ruce! V současném i plánovaném systému drží v ruce tvoje peníze jiní!

apech Re:Milý Baalamute,  | 13. 06. 2008 10:16

tak na to si fakt počkám :-))))))) (mimochodem, těší mě, že mne máš rád. Jaké máš oči a vlasy?)

Baalamut Milý apechu  | 13. 06. 2008 07:47

tvůj postřeh je roztomilý, mám tě za něj rád a jednou, až ty hrozné reformy zvítězí a všechny kritiky smetou na pohřebiště dějin, tak zvolám " zadržte, apecha nechte být, je to bystrý doktor všeobecné medicíny, toho nechte v realitě!"

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné