Přejít na obsah

Pacienty ošetří praktici

zpět
7.1.2011
lékař, krevní tlak, zdravotnictví, medicína
zvětšitlékař, krevní tlak, zdravotnictví, medicínaZdroj: www.linternaute.com

lékař, krevní tlak, zdravotnictví, medicína | Zdroj: www.linternaute.com

 

O pacienty, kteří kvůli odchodu lékařů nebudou moci být ošetřeni v nemocnicích, se postarají ambulantní specialisté a praktičtí lékaři. S jejich zástupci se na tom ve čtvrtek dohodl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09).

Zároveň přislíbil, že dohodne se zdravotními pojišťovnami, aby lékařům tuto péči navíc zaplatily a nekrátily jim platby za překročení limitů. Informoval o tom mluvčí resortu Vlastimil Sršeň.

Předseda Sdružení praktických lékařů Václav Šmatlák za všechny přítomné zástupce lékařů řekl, že nemá signály o tom, že by lékaři chtěli zavřít ambulance na podporu nemocničních lékařů a jejich platových požadavků.

„Rozhodně nezavřeme ordinace a o pacienty se určitě postaráme, pokud nám pojišťovny tuto péči zaplatí a nebudou nám srážet platby kvůli překročení limitů,“ potvrdil Šmatlák.

Lékaři by měli dostat od zdravotních pojišťoven co nejdřív písemné dohody k cenovým dodatkům, podle kterých jim pojišťovny za léčení platí.

„Je to důležité, aby lékaři neměli obavy, že případné překročení limitu zaplatí ze svého,“ vysvětlil Šmatlák.

Podle představ lékařů by v každém ze 14 krajů mělo vzniknout informační centrum, buď ve zdravotních pojišťovnách, nebo v sídle krajů, kde by pacienti i lékaři našli informace o tom, kde a jaké nemocniční oddělení funguje a které ambulance a kde poskytují potřebnou péči.

Skokové navýšení platů, které požadují lékařské odbory, není podle ministra možné, s tím lékaři z ambulancí souhlasí. Navýšení příjmů umožní jen reformy. Lékaři z ambulancí dávají podle Šmatláka přednost tomu, aby byla jejich práce lépe oceněna v seznamu výkonů, tak se zvýší příjmy rovnoměrně lékařům i sestrám v nemocnicích i ambulancích.


Autoři

Právo

Související články

7.1. Lékařům dám nabídku Lékařům dám nabídku
1 příspěvků
3.12. Výhrůžky zdravotnictví na nohy nepostaví Výhrůžky zdravotnictví na nohy nepostaví
7 příspěvků
2.11. "Odcházíme" podepsaly desítky lékařů v kraji "Odcházíme" podepsaly desítky lékařů v kraji
3 příspěvků

Komentovat článek: Pacienty ošetří praktici

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pacienty ošetří praktici

Komentáře

dalších 12 komentářů
Joe Mluvím jen za sebe,  | 7. 01. 2011 16:03

nevím jak ostatní kolegové - ale až se vrátím 7.3. z lyží, tak jako pseudosoukromý AS nebudu žebrat u ZP o nic a dál budu jako každý měsíc bouchat na 101%. Pojišťovny mě už tolikrát okradly, že jim nevěřím ani pozdravení.

člověk léčený Praktici se postarají  | 7. 01. 2011 16:02

No, nevím, kdo dává hromadné výpovědi, jede na dovolenou a chce vidět nevídané ?Kolegiálně, ale i solidárně, ke všem občanům. A neví,nebo ví, že si od té akce slibuje i každý něco jiného, včetně těch co jí oficiálně podporují.

Pepa Praktici se postarají  | 7. 01. 2011 15:28

V čekárnách rozloží spartakiádní lůžka, postaví se infuzní stojany,v místnosti na úklidové potřeby bude infekce a v oddychové místnosti pro lékaře bude placený nadstandart.Po 14 dnech se i tato nemocnice uzavře,neboť lékař i sestra budou mít vyčerpány povolené přesčasy.Pak se pacienti přemístí na ministerstvo zdravotnictví,kde se postarají zaměstnanci ministerstva.Po vyčerpání možností ministerstva se přeživší pacienti přeloží domů,o zbytek se postarají pohřební služby.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné