Přejít na obsah

Pád vlády fúze neohrozí

zpět
30.3.2009

Debakl kabinetu Mirka Topolánka (ODS) by podle náměstka ministryně zdravotnictví Marka Šnajdra neměl ohrozit plánovanou fúzi Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra (ZPMV) a Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP). Odborný tým ministerstva zdravotnictví prý již připravuje úpravu příslušné legislativy...

„Pozměňovací návrh stanoví jasné podmínky, za kterých mohou pojišťovny fúzovat, aniž by to poškodilo pacienty,“ uvedla ministryně Daniela Filipiová (ODS).

„Chceme podpořit vznik přiměřené protiváhy VZP,“ vysvětlil důvody fúze týdeníku EURO Šnajdr. VZP se totiž stará o 65 procent všech pojištěnců a ostatní pojišťovny nechává, co se týče velikosti, daleko za sebou. Se splynutím však nesouhlasí VoZP, prý z bezpečnostních důvodů.

Podle Šnajdra však bude všechny připomínky řešit připravovaná novela. Ve sněmovně náměstek s většími problémy nepočítá, protože opoziční ČSSD fúzi z principu neodmítá.

Její poslanec David Rath dokonce navrhuje sloučení VZP, ZPMV a VoZP. Vytvoření takové „superpojišťovny“ však stojí proti záměrům ministerstva zdravotnictví, které chce naopak fúzí podpořit konkurenceschopnost ústavů.

EURO


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

EURO

Komentovat článek: Pád vlády fúze neohrozí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pád vlády fúze neohrozí

Komentáře

dalších 9 komentářů
Jiri Zelezny Taková fůze je krok spravnym smerem  | 31. 03. 2009 01:06

doufam, ze dalsi fuze budou nasledovat.

Jiri Zelezny to by tak schazelo,  | 31. 03. 2009 00:57

aby fuze pojistoven mely ohrozit pad vlady.

AS Re:taková fůze je špatně  | 30. 03. 2009 19:09

Kdybychom my lékaři měli pokladenský systém, tak je nám úplně jedno, kolik bude pojišťoven. Pak by koneckonců i nějaké komerční ZP spontánně vznikly.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné