Pardubická nemocnice chce jít do velké ztráty, kraj to odmítá

Titulní obrázek

„Pardubická krajská nemocnice chtěla skončit hospodaření v posledním čtvrtletí tohoto roku se ztrátou téměř třicet devět milionů korun. S takovouto částkou jsme ale nemohli souhlasit,“ konstatoval Josef Janeček, krajský radní zodpovědný za oblast zdravotnictví…

Pardubické zdravotnické zařízení si pro příští rok naplánovalo dluh kolem 112 milionů korun. Musí ale začít více šetřit.

„Pardubická krajská nemocnice chtěla skončit hospodaření v posledním čtvrtletí tohoto roku se ztrátou téměř třicet devět milionů korun. S takovouto částkou jsme ale nemohli souhlasit,“ konstatoval Josef Janeček, krajský radní zodpovědný za oblast zdravotnictví.

„Nemocnice bude muset hledat výrazné úspory, stejně jako v případě plánované finanční ztráty na rok 2008, která se měla pohybovat okolo sto dvanácti milionů korun,“ poznamenal Josef Janeček.

„Převod nemocnic měl zabránit jejich potápění do dluhů. Takováto čísla si prostě dovolit nemůžeme,“ podotkl radní Pardubického kraje.

Na otázku, jak se Pardubická krajská nemocnice hodlá s neschváleným rozpočtem vypořádat, vzkázalo její vedení prostřednictvím své mluvčí Ivany Faiklové pouze toto:

„Rozvaha pro následující rok není v tuto chvíli zpracována. K dalším výstupům z jednání valné hromady se vedení nemocnice nebude vyjadřovat, neboť je předmětem obchodního tajemství.“

„Řešení zadlužení nemocnic za obchodní tajemství nepovažuji, právě naopak. Vedení všech pěti nemocnic v krajimá od nás rok čas, aby zadlužování zmírnilo. Pokud dohodnuté limity nedodrží, pak hrozí i výměna managementu,“ varuje Josef Janeček.

Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!