Přejít na obsah

Pardubická nemocnice zvýšila platy, zdravotníci již neodcházejí

zpět
20.7.2009

Průměrné mzdy lékařů Pardubické krajské nemocnice vzrostly za první pololetí letošního roku o 4533 korun na 52.338. Rostly rovněž mzdy středního zdravotnického personálu, sestry braly v pololetí průměrně 24.627 korun, o 1728 korun více než na konci loňského roku. Podařilo se tak zamezit dalším odchodům zdravotníků do jiných nemocnic...

řekl novinářům ředitel PKN Josef Šimurda.

Již minulý rok vzrostly mzdy lékařů zhruba o 20 procent, sester asi o 12 procent. „I tak byly na úrovni mezd okresních nemocnic nebo pod ní. Nyní se situace vyrovnala, odchody již nezaznamenáváme, naopak zdravotnický personál přichází k nám,“ uvedl Šimurda.

V letech 2007 až 2008 podle něj odešlo z krajské nemocnice asi 60 lékařů specialistů, často za lepšími výdělky v nedaleké Fakultní nemocnici v Hradci Králové. „Dá se to nazvat exodem. V posledních měsících se podařilo situaci stabilizovat,“ řekl Šimurda.

Například chirurgickou kliniku podle jejího přednosty Jiřího Šillera opustilo osm atestovaných chirurgů, v současnosti již dva atestované lékaře má a další se k atestaci připracují.

Nemocnice skončila vloni se ztrátou zhruba 64 milionů korun. Platy rostly i v dalších nemocnicích, přestože minulý rok všechny skončily v červených číslech.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Pardubická nemocnice zvýšila platy, zdravotníci…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pardubická nemocnice zvýšila platy, zdravotníci…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Pardubice? nikdy vic tam ko*otu  | 21. 07. 2009 06:52

na tisice

uz me ti vohnouti an uplne totalne  | 21. 07. 2009 06:47

az prijedu do Ceska, necham se preventivne vysetrit od hlavy k pate. Bilemu vohnoutovi naridim, at mi onika, uvari kafe a skoci pro lahvace do kramu pres ulici, jinak to reknu panu primari a rediteli, se kteryma hraju golf imrvere. Pokud me vohnout posle do ananasu, omluvim se, protoze takovy vohnout ma jeste sanci na normalni existenci. Jinym vohnoutum naridim, aby mi jeste vycistili boty a zajistili hlidani auta.

občan znalý Jste si jisti redaktůrci timto tvrzením?  | 20. 07. 2009 14:45

Práce ve zdravotnictví je dobře vykonávána zaměstnanci/není to Augiášův chlév ČEZ a podobných insititucí včetně zastupitele Pepy Janečka,který ve své myšlenkové nuzotě prohlásil, že konečně budou zdravotníci placeni za vykonanou práci,to by se nedoplatil. Bylo tomu naopak, mzdy šly dolů aby hradily dluhy nemocnic a pan Janeček je placen platem a žádnou práci konkrétní nevykazuje/ a proto má hodnotu 1/6 toho,co je obvyklé v zemích EU.Hlavně čteme v novinách ,že péče zdravotní je u nás na úrovní EU!!! Takže redaktůrci - jste neobjektivní , stále je odměna za tuto práci mizerná včetně těch přečasových hodin- které jsou kamuflovány dohodami o činnosti na stejnou práci,jaká je v hlavním pracovním poměru, což je podvod na zákony EU!!!!!!! Od 1.10.08 se mělo jet na přesčsy,které jsou légální a ne ÚPS,které kamufluje "Dohoda o činnosti" za méně peněz než stojí přesčasy! Takže skutečně něco dostali? Dávno si to vydělali! Zdravotníci prakticky sponzorují nemocnice!!!!!!!!!!!!!!!!!! P.S.: pište to ,co říkají zaměstnanci a ne servilní aparát nemocnic! Poskokové! OZ

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné