Přejít na obsah

Pardubický kraj má na pomoc svým nemocnicím 130 milionů korun

zpět
7.9.2011
peníze
zvětšitpenízeZdroj: www.marietta.edu

peníze | Zdroj: www.marietta.edu

 

Pardubický kraj vyčlenil na pomoc svým pěti zadluženým nemocnicích zhruba 130 milionů korun. Novinářům to řekl hejtman Radko Martínek (ČSSD).

Finanční injekce však bude pouze jednorázová.

„V žádném případě nechci připustit, abychom pokračovali v tradici minulých let. To znamená, že se do zdravotnictví ob několik let nalije několik set milionů korun, vlastně se s ním nic nestane a za dva tři roky se situace bude opakovat,“ uvedl Martínek.

Podle něj 130 milionů korun problémy nemocnic nevyřeší. „Budeme od nich vyžadovat zcela zásadní restrukturalizační změny, protože tato situace se už v žádném případě v této míře opakovat nesmí,“ uvedl Martínek.

Pozastavil se také nad tím, že jednotlivé nemocnice jsou v různém finančním stavu, i když podmínky mají v zásadě stejné. Vedení kraje proto do budoucna chce, aby na chyby ostatních nedoplácela zařízení, která lépe hospodaří.

Krajští radní nedávno navrhli, aby Pardubická krajská nemocnice dostala od kraje 51 milionů a nemocnice v Ústí nad Orlicí 36 milionů korun. Další nemocnice v Chrudimi, Litomyšli a Svitavách by měly získat po deseti milionech korun. Částky musí schválit krajské zastupitelstvo.

Nejzadluženější pardubická nemocnice skončila minulý rok se ztrátou 97 milionů korun. S dalšími závazky a kumulovanou ztrátou 183 milionů korun jí při základním jmění 209 milionů korun hrozí insolvenční řízení. Značné dluhy mají i ostatní zdravotnická zařízení, celkem všech pět nemocnic vloni vytvořilo ztrátu 171 milionů korun, dvakrát vyšší, než původně kraj plánoval.


Komentovat článek: Pardubický kraj má na pomoc svým nemocnicím 130…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pardubický kraj má na pomoc svým nemocnicím 130…

Komentáře

další 3 komentáře
kojot Grázlové  | 7. 09. 2011 14:48

Karle, nevýhodné smlouvy se soukromníky v Pardubicích nepodepsal před lety Martínek, Rath ani lékaři.Tam se ptejte, kde jsou příčiny současných ztrát.

Karel Grázlové  | 7. 09. 2011 13:24

Je to jedna zlodějská pakáž. Když má nemocnice dluhy ať jde do banky půjčí si. Dostane jistě dobrý úrok - myslím, že do 4 procent se vejdou. No a pak ho ale musí postupně zaplatit. Jako všichni normální lidé. Nebo snad máme nějaké nadlidi - Martínka, Rátha, lékaře?

lol Co to je zase za titulek  | 7. 09. 2011 10:02

Správně by měl znít: Díky neschopnému minulému a současnému vedení, které úspěšně tunelovvalo a tuneluje Pardubickou nemocnici a nejlukrativnější provozy pronajímá privátním subjektům, vám (drazí občané) uloupneme z daní 130 mega a tyto dluhy zalepíme. A nebojte se není to naposledy !!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné