Přejít na obsah

Pardubický kraj mlčí o tom, jak bude řešit odchody lékařů

zpět
11.1.2011
jednání, management, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, management, smlouva, dohodaZdroj: www.pinnacle1.com

jednání, management, smlouva, dohoda | Zdroj: www.pinnacle1.com

 

Pardubický kraj mlčí o tom, jak bude řešit odchody lékařů. Včera se sice konalo druhé jednání s vedením pěti nemocnic, ale pouze za zavřenými dveřmi. Ze zařízení chce odejít 219 lékařů, to je vše, co je kraj ochotný sdělit. Co bude dál, se novináři nedozvěděli.

„Ředitelé nemocnic akutní péče se budou pravidelně setkávat s vedením kraje až do vyřešení problému. Smyslem je zajištění neodkladné péče pro občany Pardubického kraje,“ řekla pouze mluvčí kraje Magdalena Navrátilová.

Ředitel chrudimské nemocnice a krajský koordinátor lékařských odborů Tomáš Vondráček Českému rozhlasu naznačil, že odchody lékařů se mohou dotknout i dalšího zdravotnického personálu.

„Kdyby byl výrazně omezen provoz nemocnice, budeme muset snižovat stavy personálu, tedy i sester. Pokud je překážka na straně zaměstnavatele, dostanou přechodně volno a po tu dobu budou mít 60 procent z platu, jak to ukládá zákoník práce,“ řekl Vondráček.

V chrudimské nemocnici podalo výpověď 37 lékařů, z toho je zhruba polovina z gynekologickoporodnického oddělení. Nemocnice momentálně nemá jasné řešení, jak bude oddělení fungovat od 1. března. Vondráček ale doufá, že nemocnice ve spolupráci s krajem a ministerstvem zdravotnictví řešení najdou.

V nemocnicích Pardubického kraje pracuje 596 lékařů. Téměř 37 procent z nich se výpovědí připojilo ke kampani lékařských odborů Děkujeme, odcházíme.


Komentovat článek: Pardubický kraj mlčí o tom, jak bude řešit…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Pardubický kraj mlčí o tom, jak bude řešit…

Komentáře

1 komentář
challenger Pracuje tam 596 lékařů??  | 11. 01. 2011 13:55

Jenóóóm? Soudruzi z Pardubického kraje trestuhodně zanedbali počty. Dle počtu obyvatel a počtu krajů na ně z 20 000 doktorů údajně zaměstnaných ve špitálech má podle hegerových papírů připadat aspoň 1500!!! :-))))))

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné