Přejít na obsah

Pardubický kraj nakoupí další čtyři sanity pro záchranáře

zpět
18.5.2012
záchranka, sanitka, pohotovost
zvětšitzáchranka, sanitka, pohotovostZdroj: www.ambulanz-biel.ch

záchranka, sanitka, pohotovost | Zdroj: www.ambulanz-biel.ch

 

Pardubický kraj se chystá dál modernizovat vozový park záchranné služby, která je příspěvkovou organizací kraje. V letošním roce se chystá koupit čtyři další sanity v celkové hodnotě asi deset milionů korun.

Nákup už schválila Rada Pardubického kraje. ČTK o tom informoval krajský radní pro zdravotnictví Martin Netolický (ČSSD). Na nákup vozů bude v nejbližší době vypsáno výběrové řízení.

„Od roku 2010 Pardubický kraj nakoupil již dvanáct velkých sanit za 30 milionů korun a vozový park obohatilo také pět rendez-vous vozů za 7,5 milionu korun a v modernizaci vozového parku budeme pokračovat i letos,“ uvedl Netolický.

V regionu je 15 výjezdových stanovišť, kraj soustředil dispečink záchranky do moderního krajského operačního střediska v Pardubicích. K některým případům jezdí lékař ve speciálně upraveném osobním voze, což je takzvaný model rendez-vous, k jiným velká sanita s posádkou ve složení záchranář a řidič.

Minulý rok záchranáři vyjížděli zhruba k 40.000 případům. Počet výjezdů Zdravotnické záchranné služby v Pardubickém kraji se v posledních sedmi letech zdvojnásobil. Podle jejího ředitele Pavla Svobody se na nárůstu podílí omezení lékařské služby první pomoci v regionu, méně časté cesty praktických lékařů za nemocnými v terénu a stárnutí populace.


Komentovat článek: Pardubický kraj nakoupí další čtyři sanity pro…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Pardubický kraj nakoupí další čtyři sanity pro…

Komentáře

1 komentář
ola nic proti nákupu sanit  | 18. 05. 2012 11:38

ale našli funkcionáři pardubického kraje peníze i ná zvýšení platů? A mají dost lékařů na záchrance?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné