Přejít na obsah

Pardubický kraj zaplatí čtyři nové sanitní vozy za deset milionů

zpět
14.2.2010
záchranka, sanitka, pohotovost
zvětšitzáchranka, sanitka, pohotovostZdroj: www.ambulanz-biel.ch

záchranka, sanitka, pohotovost | Zdroj: www.ambulanz-biel.ch

 

Pardubický kraj letos zaplatí deset milionů korun za čtyři nové sanitní vozy. Kraj v posledních třech letech platil modernizaci zázemí zdravotnické záchranné služby v Pardubicích a na nové vozy nezbývaly peníze, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Roman Línek (KDU-ČSL).

Politik uznal, že obnovu vozový park nutně potřebuje. Přestavbu objektu ale hájil. „Udělalo se to tak, aby se na objekt nemuselo dalších 50 let sáhnout. Operační středisko funguje jako jedno z nejlepších v zemi. Byla to investice, která se občanům vrátí,“ řekl Línek. Náměstek hejtmana předpokládá, že další peníze z letošního rozpočtu kraj na nové sanitní vozy neuvolní. Přitom odstupující ředitel ZZS Marek Obrtel upozornil, že nákup sanitních vozidel je bezpodmínečně nutný. „Ze 38 vozů jich osm potřebuje okamžitou výměnu, 12 je k výměně na základě stáří a najetých kilometrů a 17 nesplňuje stanovená kritéria pro provoz rychlé lékařské pomoci a rychlé zdravotnické pomoci,“ uvedl ředitel na stránkách záchranné služby. Podle Línka dva staré vozy už kraj prodal zájemcům. Nové sanitní vozy by měli záchranáři dostat během letošního roku. Musí se nejprve vypsat výběrové řízení, což nějakou dobu potrvá. Nová vozidla by měla proto začít sloužit nejpozději do půl roku.


Komentovat článek: Pardubický kraj zaplatí čtyři nové sanitní vozy…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Pardubický kraj zaplatí čtyři nové sanitní vozy…

Komentáře

další 2 komentáře
Jiří Wicherek Hmmm,  | 15. 02. 2010 09:30

mam informace jen z inetu, ale dle www stranek ZZS Pardub. kr. jsou vsechna mista obsazena, coz svedci o zrejme dobre peci o personal. Nyni je na rade technika. Tak by to melo byt. Jednani "dosud reditele" teto ZZS pak povazuji za u nas neobykle a prikladne - "bud dostanu, to, co pro svoji praci potrebuji nebo to balim". Viz: http://www.regiony24.cz/16-77182-reditel-zachranne-sluzby-v-pardubicich-konci

Paleczcech rychlé sanitky  | 14. 02. 2010 18:58

Znám jednu malou firmu z hor, kde se stále vyrábějí levně Škody 1203.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné