Pardubický kraj zaplatí čtyři nové sanitní vozy za deset milionů

Pardubický kraj letos zaplatí deset milionů korun za čtyři nové sanitní vozy. Kraj v posledních třech letech platil modernizaci zázemí zdravotnické záchranné služby v Pardubicích a na nové vozy nezbývaly peníze, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Roman Línek (KDU-ČSL).

Politik uznal, že obnovu vozový park nutně potřebuje. Přestavbu objektu ale hájil.
„Udělalo se to tak, aby se na objekt nemuselo dalších 50 let sáhnout. Operační středisko funguje jako jedno z nejlepších v zemi. Byla to investice, která se občanům vrátí,“ řekl Línek.
Náměstek hejtmana předpokládá, že další peníze z letošního rozpočtu kraj na nové sanitní vozy neuvolní. Přitom odstupující ředitel ZZS Marek Obrtel upozornil, že nákup sanitních vozidel je bezpodmínečně nutný.
„Ze 38 vozů jich osm potřebuje okamžitou výměnu, 12 je k výměně na základě stáří a najetých kilometrů a 17 nesplňuje stanovená kritéria pro provoz rychlé lékařské pomoci a rychlé zdravotnické pomoci,“ uvedl ředitel na stránkách záchranné služby.
Podle Línka dva staré vozy už kraj prodal zájemcům. Nové sanitní vozy by měli záchranáři dostat během letošního roku. Musí se nejprve vypsat výběrové řízení, což nějakou dobu potrvá. Nová vozidla by měla proto začít sloužit nejpozději do půl roku.

Ohodnoťte tento článek!