Přejít na obsah

Pardubický kraj zřizuje poradní orgán pro zdravotnictví

zpět
11.8.2010
jednání, dohoda
zvětšitjednání, dohodaZdroj: www.auditing.com

jednání, dohoda | Zdroj: www.auditing.com

 

Na zdravotní péči v Pardubickém kraji budou dohlížet odborná kolegia. Sejdou se minimálně dvakrát ročně a každé se bude zabývat jiným zdravotnickým oborem. Kraj si od toho slibuje lepší komunikaci a koordinaci činností mezi jednotlivými zařízeními a hlavně lepší péči o pacienty. Novinářům to dnes řekla krajská radní Markéta Tauberová.

„Ten impulz je proto, že jak politik i úředník má svoji práci, ale ta by měla vycházet z odborných podkladů, které dostaneme od odborníků,“ řekla Tauberová.

Zdravotnická zařízení navrhla 30 krajských odborníků, vzniklo také 17 kolegií, které mají 127 členů. Informace, rady a připomínky, které ze setkávání specialistů kraj získá, využije při dalším rozhodování, například, které pracoviště se bude víc specializovat na určitý typ léčby.

„Zároveň bych viděl velký význam v tom, aby krajští úředníci tlačili na zdravotní pojišťovny. Jsou velké disproporce v čekacích dobách na endoprotézy. U nás v Pardubicích i Litomyšli se čeká rok, jinde to jsou tři měsíce,“ řekl ortoped Jiří Kubeš.


Autoři

ČTK

Související články

8.2. Mzdy lékařů v nemocnicích Pardubického kraje výrazně vzrostly Mzdy lékařů v nemocnicích Pardubického kraje výrazně vzrostly
2 příspěvků

Komentovat článek: Pardubický kraj zřizuje poradní orgán pro…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pardubický kraj zřizuje poradní orgán pro…

Komentáře

další 3 komentáře
Gut a Perča Poradní orgán???  | 11. 08. 2010 11:11

Co je to za nesmysl? Jen si zkuste představit nějaký užitečný, racionální výstup z porady 30 krajských odborníků a 127 členů nějakých 17 kolegií, nota bene jednou za půl roku. Když počítám tak dva chlebíčky a jedno kafe na jednoho poradce, vychází mi 628 chlebíčků a 314 kafí ročně. Větší přínos to mít nebude. Chci vidět ty pardubické úředníky a "politiky", jak se s takovým megaporadním sborem dohodnou. Bůh ochraňuj Pardubický kraj i pardubické zdravotnictví. Za rok mi dejte vědět!

katango Orgán pro zdravotnictví ?  | 11. 08. 2010 11:09

Ten netřeba zřizovat.Ten máme každej.Já si na něm zrovna sedím.

BOB Rozdávání funkcí?  | 11. 08. 2010 10:33

Tím ještě nikdo nikoho nezachránil!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné