Přejít na obsah

Pardubický kraj zvažuje spojení svých nemocnic

zpět
15.6.2011
dokumenty, dotazník, jednání
zvětšitdokumenty, dotazník, jednáníZdroj: www.canpackromania.ro

dokumenty, dotazník, jednání | Zdroj: www.canpackromania.ro

 

Vedení Pardubického kraje zvažuje, že svých pět nemocnic s akutními lůžky spojí pod jedno vedení. To by pak mohlo zrušit některá oddělení v menších nemocnicích, aby se snížily vysoké ztráty, které akciové společnosti vytvořily.

Píše to Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Pardubický kraj.

„Ve hře jsou všechny varianty. Jedna akciová společnost s odštěpnými závody, holding nebo vznik další akciovky, která bude provádět servisní činnosti pro ty ostatní,“ uvedla krajská radní pro zdravotnictví Markéta Tauberová (ČSSD). Ředitelé nemocnic mají ve středu první schůzku, kde mají říct svůj názor na plánované změny. Na podzim by už politici o případném sloučení měli rozhodnout, píše MfD.

Pokud se z nemocnic v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách, Litomyšli a Ústí nad Orlicí vytvoří jediná, může to ušetřit peníze. „Pacientům v okrajových částech Pardubického kraje se však výsledek nemusí vůbec líbit,“ uvádí deník. Některá oddělení jako neurologie či urologie v menších nemocnicích by totiž podle něj mohla rychle zaniknout tak, aby se péče a s ní i peníze od pojišťoven přesunula do krajské nemocnice.

Své nemocnice již spojil do Zdravotnického holdingu Královéhradecký kraj. Holding tvoří nemocnice v Trutnově, Jičíně, Náchodě, Rychnově a Dvoře Králové nad Labem a také tři firmy, které zabezpečují služby pro zdravotnictví.


Komentovat článek: Pardubický kraj zvažuje spojení svých nemocnic

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné