Přejít na obsah

Pardubičtí lidovci by prý nemocnice řídili lépe než ODS

zpět
18.9.2008

Kritikou svého současného koaličního partnera ODS otevřela Koalice pro Pardubický kraj (KPK), kterou vytvořila KDUČSL s nezávislými, včerejší předvolební tiskovou konferenci na téma zdravotnictví v Pardubickém kraji. Do katastroficky nezvládaných oborů současného vedení kraje (zdravotnictví a školství) bušili zatím především opoziční soc. dem. a komunisté...

Mají odborníky

„Máme na kandidátce řadu lékařů i manažery nemocnic, kteří by funkci radního pro zdravotnictví mohli převzít,“ řekl Právu Roman Línek (KDU-ČSL), lídr kandidátky KPK.

„Jsme schopni to, co deklarujeme, řešit. Samozřejmě v čase, nebude to za půl roku. Budeme mít eminentní zájem o resort zdravotnictví,“ prohlásila Štěpánka Fraňková (KPK), v současnosti náměstkyně pardubického primátora, která na radnici odešla od operačního stolu v pardubické nemocnici. Podle lidovecké koalice Pardubický kraj nemá střednědobou koncepci zdravotnictví, pětice nemocnic nespolupracuje, ale naopak se ničí navzájem a radní Josef Janeček (ODS) selhal při jednání se zdravotními pojišťovnami o výši úhrad.

„Vedení zdravotnictví na kraji se v posledních letech dopouštělo systémových chyb. Žádný jiný vlastník pěti akciových společností by je nepustil do konkurence proti sobě, ale snažil by se je propojit tak, aby snížil vnitřní náklady,“ dodal Jiří Skalický, primář pardubické nemocnice, nezávislý krajský i pardubický zastupitel za KPK.

Jde o Janečka?

„Během čtyř let krajský radní pro zdravotnictví Janeček neprokázal efektivní nebo kladný výsledek při jednání se zdravotními pojišťovnami,“ posteskl si Skalický. Náměstek hejtmana a radní pro zdravotnictví Josef Janeček je chráněn a preferován svou ODS, na kandidátce je dvojkou hned za hejtmanem Ivo Tomanem. Na dotaz Práva, zda by osoba Janečka mohla zablokovat případná koaliční jednání po volbách mezi ODS a KPK, odpověděl Línek vyhýbavě.

„Koaliční jednání se vedou až po volbách, nemá smysl spekulovat. Nicméně naše nabídka tento resort vzít je jednou z možností, jak kritickou situaci řešit,“ řekl Línek. Připustil, že pokračovat v současném řízení zdravotnictví nelze.

„Některé věci prostě nelze ponechat svému osudu,“ zdůraznil Línek. Podle Fraňkové Janeček naopak dobře zvládl modernizaci záchranné služby v kraji.

Zdeněk Steiner, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Pardubičtí lidovci by prý nemocnice řídili lépe…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pardubičtí lidovci by prý nemocnice řídili lépe…

Komentáře

další 4 komentáře
pepel Re:Re:Re:dobře zvládl modernizaci???  | 18. 09. 2008 22:51

Pokud chcete čistě paramedický systém, odstěhujte se do USA. Proč si myslíte že evropské studie vykazují lepší přežití po KPCR. Přítomnost lékaře je jediným vysvětlením. Kdyby u nás všude jezdili lékaři v setkávacím systému, bylo by jich tak akorát. A kdyby se jim neházely klacky pod nohy (Severní Morava) tak také... Když si vedení lékařů neváží a dává jim to denně najevo, tak ani peníze (pokud jich není extrémně navíc) nepomůžou...

Dissenter Re:Re:dobře zvládl modernizaci???  | 18. 09. 2008 18:34

Paramedický systém je ekonomičtější a časem (se zvýšením ceny práce lékaře) se prosadí i u nás.

kojot Re:dobře zvládl modernizaci???  | 18. 09. 2008 15:05

Přesný popis reality!!! Záchranka nežije zas tolik z honořářů ze zdrav. pojišťoven. Velký podíl tvoří dotace kraje resp. státu. Stejně tak je to u letecké záchranné služby. Tyto provozy by z prostředků zdrav. pojištění už neexistovaly. Proto tam nikdy nebyla taková ekonomická a personální devastace, jako ve špitálech, které žijí jen ze ZP. Lékařský personál chybí už ale i záchrankám, proto často zbývá režim RZP (řidič + sestra).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné