Paroubek chce po Emmerové koncepci zdravotnictví do čtvrt roku

Emmerová musí vládě předložit stabilizační opatření jako součást koncepce zdravotnictví. Nezbytné jsou podle budoucího premiéra i „určité personální změny“ v jejím úřadu…

Milada Emmerová zůstane ministryní zdravotnictví i v kabinetu, který formuje Jiří Paroubek. Hovořila již o tom s odstupujícím premiérem Stanislavem Grossem i jeho

pravděpodobným nástupcem. Paroubek počítá s tím, že Emmerová do tří měsíců připraví pro vládu koncepci zdravotnictví, dal jí i další úkoly.

Novinářům řekl, že Emmerová má silnou politickou podporu sociální demokracie. S ministryní se dohodl na podmínkách jejího působení v novém kabinetu, podle jeho názoru „velmi tvrdých“.

Emmerová musí vládě předložit stabilizační opatření jako součást koncepce zdravotnictví. „Tu, předpokládám, vláda projedná do tří měsíců. Kromě toho předpokládám, že celé ministerstvo začne lépe komunikovat s veřejností,“ konstatoval. Nezbytné jsou podle něj i „určité personální změny“ v jejím úřadu.

Velká většina ministrů by měla ve funkcích zůstat. Emmerová patřila k ministrům, o jejichž setrvání v kabinetu se spekulovalo. Paroubek dnes o budoucnosti ve vládě hovořil i s ministryní školství Petrou Buzkovou, vicepremiérem Martinem Jahnem a ministrem vnitra Františkem Bublanem.

Všichni tři v jeho týmu budou. Nováčkem kabinetu bude nástupce ministra bez portfeje Jaroslava Bureše. Stane se jím právní expert Pavel Zářecký. Až na

pátek si nechává Paroubek rozhor s ministrem Jaroslavem Palasem. „Tam budu jednat několika kandidáty, včetně jeho,“ uvedl.

O složení svého kabinetu chce mít Paroubek jasno do pátku. Ústřední výkonný výbor by podle jeho názoru neměl mít k jeho personálnímu návrhu v sobotu výhrady.

„V pondělí ten seznam můžeme předložit panu prezidentovi a předpokládám, že vláda může být jmenována třeba v úterý,“ uvedl. Postupně se podle něho ve

spolupráci koaličních stran rodí také programové prohlášení nového kabinetu.

Dále čtěte:

Emmerová nechce trh se zdravím

Emmerová uspěla v tripartitě, návrhy ke stabilizaci nutno doplnit

ČTK

Ohodnoťte tento článek!