Paroubek míní, že přestavba Motola musí stát méně než pět miliard

Premiér Jiří Paroubek (ČSSD) soudí, že rekonstrukce dětské části Fakultní nemocnice Motol musí být levnější než pět miliard, o kterých se v minulosti hovořilo. Uvedl to včera ve sněmovně při odpovědi na interpelaci poslance ODS Miroslava Krajíčka…

„Já jsem zcela nepochybně, když jsem byl ve Fakultní nemocnici Motol, řekl, že prostředky na výstavbu najdeme, ale za předpokladu, že se přehodnotí projekt. Že se přehodnotí projekt! Projekt za pět miliard korun já prostě nebudu podporovat. Myslím si, že tento projekt se dá pořídit za podstatně nižší částku,“ prohlásil. Letos v únoru při návštěvě Motola premiér řekl, že peníze chce získat úvěrem od Evropské investiční banky (EIB).

Vláda se zatím naposledy zabývala situací v Motole loni v půli listopadu, kdy uvolnila na rekonstrukci 450 milionů. Již dříve kabinet vyčlenil z rozpočtu pro Motol 1,069 miliardy korun – 174 milionů na dostavbu energocentra a 895 milionů na odstranění havarijního stavu budovy.

Třicet let stará budova v motolském areálu je ve špatném stavu již delší dobu. Na denním pořádku jsou havárie topení, prasklé stoupačky či oprava akutních závad i za provozu klinik.

Paroubek dnes řekl, že projekt přestavby dětského pavilonu musí zlevnit. Takto je podle něj nádherný, ale příliš nákladný. “ … mít na jedné straně projekt závěru 21. století a na druhé straně mít v regionech nemocnice, které jsou někde na úrovni poloviny 20. století technicky, tak to samozřejmě je pro mě nepřijatelné,“ dodal.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!