Přejít na obsah

Pejchl má zastání: primářům prý sebral výhody, proto protestují

zpět
28.4.2011
lékař, stetoskop, dokumentace, kartotéka
zvětšitlékař, stetoskop, dokumentace, kartotékaZdroj: healthcarehacks.com

lékař, stetoskop, dokumentace, kartotéka | Zdroj: healthcarehacks.com

 

Osoba Josefa Pejchla rozdělila personál v kyjovské nemocnici. Zatímco převážná část primářů žádá jeho odvolání, další část jeho kroky podporuje. Podle odborů jsou důvodem sporu výhody, které dosud oficiálně nejmenovaný ředitel zařízení primářům sebral.

Hlasujte v anketě na www.Zdravi.Euro.cz. Měl by premiér Petr Nečas odvolat ministra zdravotnictví Leoše Hegera?

Dvaadvacet primářů Nemocnice Kyjov se obrátilo na hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška s žádostí o odvolání nového šéfa zařízení Josefa Pejchla. Prý k němu necítí důvěru a jeho kroky vedou k devastaci zařízení. Jenže takový názor nesdílí všichni.

„Potíže s novým ředitelem rozhodně nemáme. Má je jen úzká skupina zaměstnanců, protože s ředitelem nemají takové vztahy jako s bývalým vedení. Nás zaráží zejména fakt, že problémy, které nám způsobilo předchozí vedení nikdo ze zaměstnanců neřeší, ale bojují proti plánovaným změnám, které se dělají právě kvůli komplikacím, za které může předchozí šéf,“ uvedl pro Zdraví.Euro.cz předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Nemocnice Kyjov Zdeněk Bednář.

Ztratili výhody, proto protestují

Zatímco primáři tvrdí, že se problémy nemocnice s příchodem Pejchla jen vyhrotily, Bednář je přesvědčen, že důvod stížností je jiný.

„Předtím se pořádaly akce, které byly financované z rozpočtu určeného pro všechny zaměstnance, jen pro úzkou skupinu lidí. My jsme na to jako odbory poukazovaly bývalému vedení, ale nic se nestalo. A to je jen jedna věc, je jich mnohem více,“ doplnil Bednář s tím, že mnohem větší problémy byly s předchozím vedením. „Domnívám se, že za Pejchlem stojí zhruba 80 procent zaměstnanců,“ soudí Zdeněk Bednář.

Pejchl: Ledy již tají

Podle Josefa Pejchla se již situace zklidňuje a vrací do starých kolejí. „Jediné, co mohu dělat, je obrnit se trpělivostí a neustále o všech věcech komunikovat. Přepokládám, že to může takto ještě nějaký čas trvat. I když z reakcí primářů cítím, že ledy již začaly praskat,“ nastínil pro Zdraví.Euro.cz aktuální vývoj Josef Pejchl.

Kraj stojí stoprocentně na jeho straně, a i když zatím nebyl oficiálně jmenován, podle příslibů hejtmana se tak stane již velmi brzo.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Související články

8.12. Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi
5 příspěvků
7.12. Do nemocnic půjde osmdesát milionů Do nemocnic půjde osmdesát milionů
0 příspěvků
31.8. Obě nemocnice čekají novinky Obě nemocnice čekají novinky
0 příspěvků
27.7. Klimatizace? Příliš drahá Klimatizace? Příliš drahá
2 příspěvků
16.6. Chybí léčebna pro dlouhodobě nemocné Chybí léčebna pro dlouhodobě nemocné
0 příspěvků

Komentovat článek: Pejchl má zastání: primářům prý sebral výhody,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pejchl má zastání: primářům prý sebral výhody,…

Komentáře

dalších 6 komentářů
Z Kyjova Nedělejte si iluze  | 29. 04. 2011 08:19

Nedělejte si iluze, že ajťák Kalix byl nějaký dobrý ředitel. Naopak. Umožnil, aby nemocnici řídili primáři a to jim chce nový ředitel zatrhnout a podle mě dobře Primáři mají řídit své oddělení, ne špitál.

brož Ledy tají, bude povodeň!  | 29. 04. 2011 06:38

Můžete mi,pane Matlachu sdělit,jaké nesmyslně vysoké platy berou lékaři v UH nemocnici??

Martin Matlach JMK Ledy tají, bude povodeň!  | 28. 04. 2011 12:08

"Všichni" ho nesnášejí? Nesnáším slovíčko všichni. Ale kdo ho nemá rád, tak možná proto, že začal v nemocnici něco dělat. Minulý rok skončila nemocnice ve skutečném propadu 39 milionů. Nicméně skrytý dluh je 200 milionů. Možná by si měli všichni ty kritici uvědomit, že jestli nepřijde zázrak, tak zažijí hezký exitus.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné